pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Zabawki »
»
Klocki wielofunkcyjne
zabawki/gry:

Klocki wielofunkcyjne

Dane szczegółowe:
Producent: Arson
EAN: 5902490405820
Data: 2019-01-25
151.88  157.56  5.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

KLOCKI WIELOFUNKCYJNE to zestaw klocków, na podstawie których będą Państwo mogli stymulować i rozwijać funkcje poznawcze dziecka.
W dużej mierze operacje na klockach będą wykorzystywały umiejętności wzrokowe i na ich podstawie rozwijały inne funkcje poznawcze.
Percepcja organizacji wzrokowej nie jest czymś, co zachodzi raz na zawsze dla wszystkich bodźców. Umiejętność organizowania zaczyna pojawiać się pomiędzy 1. I 2. miesiącem życia, ale rozwija się dalej po tym czasie, pozostając pod wpływem zarówno wiedzy, jak wsparcia percepcyjnego /Psychologia dziecka Ross Vasta, Marshall M. Haith, Scott A. Miller, Warszawa 1995, str. 241/.
W zestawie sześcian oraz kolorystyka nie jest przypadkowa. Podstawą doboru klocków jest wiedza na temat zdolności wzrokowych dziecka i w oparciu o tę wiedzę wykorzystanie podstawowego schematu do rozwijania pozostałych funkcji poznawczych.
Zestaw ten wykorzystuje prymarne umiejętności wzrokowe takie jak łatwość patrzenia na wzór, patrzenie na wzór przypominający szachownicę, wodzenie wzrokiem po krawędziach klocka, wzoru, wykorzystanie kontrastów barw powstałych z łączenia kolorów: czarnego, białego, żółtego, czerwonego.
Wykorzystujemy też wiedzę na temat umiejętności wzrokowych dziecka, jaką jest zaprogramowanie takie, aby dziecko wskazywało sensowną aktywność wzrokową. Aktywność ta dostarcza danych sensorycznych, które utrzymują aparat, neuronalny na właściwym poziomie, poprzez kierowanie uwagi dziecka na najbardziej informacyjne części świata wzrokowego /Psychologia dziecka Ross Vasta, Marshall M. Haith, Scott A. Miller, Warszawa 1995, str. 238/.
Propozycje zadań dostarczają odpowiednie formy aktywności potrzebne do normalnego rozwoju. Rozwijają percepcje wzrokową, słuchową, motoryczną. Stymulują mechanizmy lewopółkulowe. Usprawniają myślenie, pamięć i koncentrację uwagi. Kształtują umiejętności matematyczne.
Zestaw ten jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym. Może być też wykorzystany w szkole podstawowej, jako pomoc do zajęć rewalidacyjnych, wyrównawczych.
Terapeuci wczesnego wspomagania rozwoju mogą tworzyć wzory z klocków zgodnie z biologicznym programowaniem rozwoju percepcji wzrokowej malucha i wykorzystać je do stymulacji wzrokowej.
Klocki wielofunkcyjne są przydatne w terapii neurobiologicznej, stymulacji ogólnorozwojowej, terapii logopedycznej, reedukacyjnej. Klocki można wykorzystać w codziennej pracy edukacyjnej w domu, przedszkolu i szkole.
Klocki wielofunkcyjne to doskonały materiał w pracy w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, jako materiał startowy.
Klocki przeznaczone są dla dzieci:
- zagrożonych niepełnosprawnością
- z zaburzeniami rozwojowymi
- zagrożonych dysleksją
- z trudnościami w nauce czytania
- z trudnościami w koncentracji uwagi
Zestaw zawiera:
- 40 bukowych klocków 3x3 cm w czterech kolorach (biały, czarny, żółty, czerwony)
- zeszyt ćwiczeń, format A4, ilość stron 48, druk kolor
- wzory do ćwiczeń, format A5, ilość kartek 64, druk kolor
- karty wzorów
- twarde opakowanie

Zabawki/gry „Klocki wielofunkcyjne” - oprawa miękka - Producent: Arson. Cena 151.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Agnieszka Bala, Aleksandra Chrobak - autor m.in.:
Produkty podobne:
Magiczny trójkąt - stymulacja funkcji - zdjęcie zabawki, gry

Magiczny trójkąt - stymulacja funkcji wzrokowych

Aleksandra Wianecka, Agnieszka Bala
Wykluczanie ze zbioru. ZESTAW - zdjęcie zabawki, gry

Wykluczanie ze zbioru. ZESTAW

Agata Dębicka-Cieszyńska, Jagoda Cieszyńska
Zestaw. Relacje - zdjęcie zabawki, gry

Zestaw. Relacje

Agata Dębicka-Cieszyńska, Jagoda Cieszyńska
Zestaw. Relacje 2 - zdjęcie zabawki, gry

Zestaw. Relacje 2

Agata Dębicka-Cieszyńska, Jagoda Cieszyńska
Stymulacja rozwoju funkcji poznawczych.... - zdjęcie zabawki, gry

Stymulacja rozwoju funkcji poznawczych.... ZESTAW

Agata Dębicka-Cieszyńska, Jagoda Cieszyńska
Zestaw. Planowanie ruchu ręki - zdjęcie zabawki, gry

Zestaw. Planowanie ruchu ręki

Agata Dębicka-Cieszyńska