pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Zabawki »
»
Analogie atematyczne
zabawki/gry:

Analogie atematyczne

Dane szczegółowe:
Producent: Arson
EAN: 5902490402171
Data: 2019-01-25
85.54  89.22  3.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Myślenie przez analogię pozwala odszukać odpowiadające sobie właściwości dla różnych cech, rzeczy, sytuacji, procesów itp. Umożliwia rozwiązywanie problemów poprzez przeniesienie wiedzy z jednej sytuacji na drugą.
Rozumowanie przez analogię polega na dostrzeżeniu reguły i wykorzystaniu jej do rozwiązania innych zadań w nowych sytuacjach.
Ćwiczenie myślenia przez analogię jest ważnym etapem nauki i rozwoju intelektualnego. Brak tej umiejętności utrudnia uczenie się nowych umiejętności, także językowych..
Ćwiczenia Analogie przeznaczone są zarówno dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, jak i dla dzieci zdrowych, w celu stymulacji kształtowania funkcji poznawczych.
Zadania zawarte w kartach ćwiczeń można wykorzystywać do codziennej pracy w gabinetach logopedycznych i terapeutycznych oraz w przedszkolach i szkołach. Rozwijają one u dzieci takie umiejętności, jak:
- odkrywanie i wykorzystywanie reguł,
- werbalizowanie reguł,
- odnajdywanie relacji i różnic,
- dokonywanie analizy.
Karty ćwiczeń zostały podzielone według zastosowanych reguł oraz stopnia ich trudności. Dla każdej analogii przygotowano kilka ćwiczeń, aby dziecko mogło przyswoić daną regułę i przenieść ją na inne zadania, a w konsekwencji samodzielnie odszukiwać kolejne prawidłowości.
Nawet jeśli dziecku nie uda się rozwiązać pierwszego problemu, kolejnych kilka kart, wykorzystujących tę samą regułę pozwoli na jej opanowanie i doświadczenie pozytywnych emocji poprzez samodzielne wykonanie ćwiczenia.
Karty zostały przygotowane w taki sposób, by dziecko mogło dołożyć ruchomy obrazek w odpowiednie okienko. Do każdej analogii dziecko ma za zadanie wybrać jedno z pięciu przedstawionych rozwiązań, wśród których tylko jedno jest prawidłowe. Przy pierwszej analogii terapeuta pyta dziecko pokazując na puste okienko: Co tu pasuje? Wszystkie analogie opierają się na zasadzie: Jeśli A, to B, np. jeśli czerwony miś zamienia się w żółtego misia, to czerwone auto zamieni się w żółte auto. W powyższym przykładzie dziecko ma za zadanie uświadomić sobie regułę. Mówiące dzieci należy zachęcać do werbalizowania reguł. Osoby z zaburzeniami komunikacji językowej po wykonaniu zadania powinny usłyszeć wypowiedzianą przez dorosłego zasadę.
Zawartość zestawu
- 67 kart kartonowych kolorowych dwustronnie foliowanych
- instrukcję z odpowiedziami
- tekturowe opakowanie

Zabawki/gry „Analogie atematyczne” - oprawa miękka - Producent: Arson. Cena 85.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Anna Nallur, Anna Nepomuceno - autor m.in.:
Produkty podobne:
Zestaw analogii - zdjęcie zabawki, gry

Zestaw analogii

Anna Nallur, Anna Nepomuceno
Analogie tematyczne - zdjęcie zabawki, gry

Analogie tematyczne

Anna Nallur, Anna Nepomuceno
Zestaw. Ćwiczenia wnioskowania - zdjęcie zabawki, gry

Zestaw. Ćwiczenia wnioskowania przez analogię

Agata Dębicka-Cieszyńska, Jagoda Cieszyńska