pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Warcaby / Młynek - zdjęcie zabawki, gry
Warcaby / Młynek pozycja dostępna
»
»
»
Abalone Classic
zabawki/gry:

Abalone Classic

Dane szczegółowe:
Producent: Rebel
EAN: 5902650610828
Data: 2018-07-02
pozycja niedostępna

Abalone Classic - Lalet Michel, Levi Laurent - opis zabawki/gry:

Znakomita gra logiczna podana w odświeżonej formie.

Abalone to fascynująca gra, w której proste zasady łączą się z niezliczoną mnogością możliwości, a do tego... kontaktem z fantastycznie wykonanymi elementami gry!
Na czym to polega?
Dwóch graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 14 białych kul i 14 czarnych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. Przepycha się 1, 2 lub 3 swoje bile (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 moje bile mogą popchnąć 1 bilę przeciwnika, 3 moje bile mogą popchnąć do 2 bil przeciwnika.

I to właściwie całe zasady!
Dlaczego ta gra jest tak fascynująca?
Gra z jednej strony wydaje się prostsza od GO, ale z drugiej ma sporo z nim wspólnego! Do tego, podobnie jak GO, dostarcza sporej przyjemności obcowania z niezwykle dokładnie wykonanymi elementami gry. Kule są ciężkie i przepychanie ich tak, aby wpadły w nowe wgłębienia dostarcza niesamowitej frajdy!
W grę można bawić się godzinami. Partie mogą trwać od 30 minut do nawet liku godzin! Wszystko zależy od przyjętej taktyki i sposobu gry.

Dzięki ciężkim kulom i planszy z wgłębieniami gra wspaniale się nadaje do pociągu, a nawet na jacht! Kołysanie nie robi na niej większego wrażenia, bile twardo siedzą w swoich "gniazdkach".

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o zabawce "Abalone Classic"