pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Wielki atlas świata - okładka książki
Wielki atlas świata pozycja dostępna
Atlas świata - okładka książki
Atlas świata pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Przeglądowy Atlas Świata. Azja cz. 2
reprint, reprodukcja:

Przeglądowy Atlas Świata. Azja cz. 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fogra
Rok wyd.: 2000
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 175x240 mm
EAN: 9788385719519
ISBN: 83-8571-951-2
Data: 2008-11-23
pozycja niedostępna

Przeglądowy Atlas Świata. Azja cz. 2 - Rajmund Mydel, Jerzy Groch - opis reprintu, reprodukcji:

Przeglądowy Atlas Świata - stanowi kontynuację Popularnej Encyklopedii Powszechnej. To unikatowe dzieło przygotowane zostało przez zespół wybitnych specjalistów, naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod redakcją prof. dr hab. Rajmunda Mydela. W pięciu tomach zamieszczony zostanie wyczerpujący opis wszystkich kontynentów naszego globu, w tomie szóstym znajdzie się syntetyczny obraz wszystkich aktualnych problemów świata, od przemysłu po ochronę przyrody.
Przeglądowy Atlas Świata to opracowanie nowoczesne, i atrakcyjne, zaopatrzone w liczne tabele, zestawienia, wykorzystujące m.in. mapy oparte na zdjęciach satelitarnych, a także fotografie, które pozwolą łatwo i szybko zapoznać się z tym, co zainteresuje Czytelnika w dowolnym punkcie Ziemi. Może także służyć jako podręcznik do nauki geografii. Wydawnictwo obejmuje najnowsze dane statystyczne i faktograficzne. Całość jest opracowana przejrzyście i estetycznie, z użyciem druku wielobarwnego (wszystkie strony są w pełni kolorowe). Szczególny nacisk autorzy położyli na turystykę, ukazując wszystko, co na świecie warto zobaczyć, z czym warto się zapoznać.
Zarówno kartograficzna jak i opisowa część książki powstała głównie przy użyciu bogatych źródeł statystycznych oraz raportów sporządzanych przez różne agencje ONZ, statystyczno opisowych publikacji międzynarodowych instytutów badawczych oraz oficyn wydawniczych, specjalizujących się w przygotowaniu almanachow świata (np. Der Fischer Weltalmanach), jak też roczników statystycznych poszczególnych państw oraz regionalnych i monoraficznych opracowań naukowych. Uzupełniono je bieżącymi informacjami pozyskiwanymi z sieci Internet. Niezwykle cenny materiał źródłowy stanowi obraz satelitarny Ziemi, zakupiony przez Oficynę Wydawniczą Fogra w firmie GEOSPACE, twórczo przetworzony i opracowany. Opracowanie uzupełnia glosariusz, wyjaśniający specjalistyczne terminy, pojęcia, definicje, wskaźniki, itp.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o reprincie "Przeglądowy Atlas Świata. Azja cz. 2"