pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Zasady pisowni czeskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lingea
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 896 s.
Wymiar: 136x199 mm
EAN: 9788087062883
ISBN: 978-80-8706-288-3
Data: 2013-09-24
65.05  99.00  33.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis podręcznika:

Książka pravidla českého pravopisu (Zasady pisowni czeskiej) ma za zadanie pomóc osobom posługującym się językiem czeskim. Wiadomo, że znajomość zasad pisowni jest uważana za przejaw dobrego stylu językowego. Poprawne posługiwanie się językiem sprawia, że z pewnością zostaniemy właściwie zrozumiani, dlatego w książce w przejrzysty sposób przedstawiono zasady pisowni języka czeskiego, które zostały poparte licznymi przykładami.

Pravidla českého pravopisu (Zasady pisowni czeskiej) uwzględniają współczesny język czeski. W książce bez problemu sprawdzicie, która pisownia jest poprawna (np. bonbon i bonbón, kurziva i kurzíva, alkoholismus i alkoholizmus). Ostatnimi czasy język czeski wzbogacił się o wiele nowych słów (np. cappuccino, e-mail, lasagne, Scrabble, on-line). Tworząc ten słownik uzupełniliśmy go o najaktualniejsze słownictwo. W ramkach umieściliśmy dodatkowe informacje o danym słowie. W książce znajdziecie również wskazówki, jak dzielić wyrazy oraz informacje o odmianie każdego wyrazu.

Do książki dołączono płytę CD z elektroniczną wersją słownika ułatwiającą pracę na komputerze. Poszczególne hasła wyświetlane są bardzo przejrzyście - hasła główne zostały wyróżnione kolorami. Dzięki wyszukiwaniu pełnotekstowemu oraz łatwym przechodzeniu pomiędzy częścią słownikową a gramatyczną, szybko znajdziemy interesujące nas zagadnienie. Dodatkowym ułatwieniem są działy tematyczne, np. deklinacja, nazwiska, nazwy własne.

Podręcznik „Zasady pisowni czeskiej” - oprawa twarda - Wydawca: Lingea. Cena 65.05 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]