pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Wielka Przygoda. Klasa 2. Szkoła podstawowa. Język Polski. Podręcznik cz. 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nowa Era
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 205x275 mm
EAN: 9788326740480
ISBN: 978-83-2674-048-0
Data: 2021-07-28
23.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Nowość! Edycja 2021-2023
Podręcznik do klasy 2 cz. 1 z serii Wielka Przygoda zawiera treści z edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Pozwala doskonalić umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz wypowiadania się w formie ustnej i pisemnej; stopniowo wprowadza w świat ortografii i nauki o języku; kształtuje kompetencje społeczne i rozwija samodzielne myślenie dziecka.
Zachęca do czytania dzięki pięknie zilustrowanym, różnorodnym i ciekawym tekstom. Zostały one przygotowane tak, żeby poradziły sobie z nimi dzieci z umiejętnościami czytania na różnym poziomie dwa rodzaje wielkości czcionek, wyróżnione fragmenty większą czcionką w tekstach Duży czyta małemu.
Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków.
Przybliża dziecku świat zasad i reguł ortograficznych dzięki cyklowi Przygoda z ortografią, który w sposób przemyślany i stopniowy wprowadza kolejne reguły poprawnej pisowni.
Kształci umiejętności językowe dziecka, dzięki cyklowi Język polski bez tajemnic, który m. in. pozwala stopniowo opanować trudne reguły konstruowania różnych form wypowiedzi pisemnej: opowiadania, opisu, zaproszenia, życzeń, listu, ogłoszenia.
Przygotowuje do samodzielnego procesu uczenia się w cyklu Uczymy się uczyć oraz rozwija umiejętność krytycznego myślenia i współpracy w grupie dzięki specjalnie opracowanym zadaniom projektowym i mapie myśli.
Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach W świecie przyrody,
W laboratorium, Świat jest ciekawy!, w których uczeń nie tylko ogląda świat, ale również go bada i doświadcza.
Inspiruje, kształtuje wrażliwość estetyczną dzięki pięknej, bogatej i różnorodnej szacie graficznej.

Podręcznik „Wielka Przygoda. Klasa 2. Szkoła podstawowa. Język Polski. Podręcznik cz. 1” - oprawa miękka - Wydawca: Nowa Era. Cena 23.65 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]