pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Udowodnij, że... Przykładowe zadania maturalne z matematyki. Zakres podstawowy i rozszerzony

Dane szczegółowe:
Wydawca: NOWIK
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788362687275
ISBN: 978-83-6268-727-5
Data: 2012-11-05
14.05  17.00  2.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis podręcznika:

"Udowodnij, że " to dosyć nietypowy zbiór dla zdających maturę z matematyki. W arkuszach maturalnych znajdują się zadania ze standardu piątego dotyczącego rozumowania i argumentacji, w których uczeń powinien prowadzić proste rozumowanie, składające się z niewielkiej liczby kroków. Sprawiają one najwięcej kłopotów, gdyż uczeń nie zawsze wie, od czego rozpocząć. To właśnie dlatego został przygotowany zbiór zawierający kilkadziesiąt zadań maturalnych na dowodzenie. W zadaniach typu uzasadnij, że uczeń ma wskazany cel, który powinien osiągnąć, poszukując odpowiedniego sposobu oraz powołując się na znane własności. W zbiorze występują także zadania typu uzasadnij, że, chociaż główną część ich dowodu stanowią obliczenia lub budowanie modelu matematycznego. Zdający powinien zastosować strategię, która jasno wynika z treści zadania lub zbudować model matematyczny do pewnej sytuacji i krytycznie ocenić jego trafność.

Niniejsza publikacja będzie pomocna w rozwiązywaniu zadań typu uzasadnij, że. Będzie ona praktycznym narzędziem do pracy nauczyciela i ucznia w trakcie przygotowań do matury z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Z recenzji dra Jerzego Krawczyka z Instytutu Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego: "Recenzowany zeszyt metodyczny ma charakter kompilacyjny i jest zgodny z najnowszą podstawą programową nauczania matematyki. Treść dostosowana jest do możliwości każdego ucznia przygotowującego się do matury z matematyki. Stanowi pomoc dydaktyczną do nauczania matematyki w zakresie podstawowym i rozszerzonym jak również do samodzielnej pracy ucznia".

Podręcznik „Udowodnij, że... Przykładowe zadania maturalne z matematyki. Zakres podstawowy i rozszerzony” - oprawa miękka - Wydawca: NOWIK. Cena 14.05 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]