pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Podręczniki »
»
Tropiciele Pięciolatek. Karty pracy cz. 1
podręcznik:

Tropiciele Pięciolatek. Karty pracy cz. 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64 s.
EAN: 9788302170027
ISBN: 978-83-0217-002-7
Data: 2019-02-26
Cena wydawcy: 24.14 złpozycja niedostępna

Tropiciele Pięciolatek. Karty pracy cz. 1 - opis podręcznika:

Karty pracy dla pięciolatków zostały dostosowane do ich możliwości i percepcji, spełniają również wymogi aktualnej podstawy programowej. Stanowią doskonałe podsumowanie całodziennej pracy dziecka. Ich głównym celem jest przygotowanie do nauki czytania, pisania i liczenia, dlatego wiele ćwiczeń wymaga aktywności rozwijającej koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową. Prezentacja liter odbywa się na wyrazach do czytania globalnego. Pięciolatki ćwiczą głoskowanie i sylabizowanie wyrazów czystych fonetycznie. Na odwrocie kolorowej karty, na której zaprezentowano wyraz do czytania globalnego, dziecko słuchając rymowanki lub fragmentu piosenki kreśli proste wzory oparte na geometrycznych kształtach (najpierw w tunelu, potem samodzielnie), a na końcu rysuje szlaczki po śladzie, zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Poza literami na osobnych kartach zaprezentowano cyfry w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.
W publikacji znajdują się historyjki obrazkowe i obrazki sytuacyjne stanowiące podstawę do budowania wypowiedzi oraz pozwalające dzieciom poznawać świat, analizować i wyciągać wnioski.
Ponadto w trakcie pracy z Tropicielami dziecko ćwiczy takie umiejętności, jak: przeliczanie, porównywanie liczebności, kolorowanie, wycinanie, naklejanie, rozróżnianie podstawowych kształtów i kierunków oraz spostrzegawczość. W wielu działaniach dziecku towarzyszy bohater o imieniu Pak.

Podręcznik „Tropiciele Pięciolatek. Karty pracy cz. 1” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]