pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Transfer Deutsch 1. Liceum i technikum. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik do języka niemieckiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Szkolne PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 132 s.
Wymiar: 205x285 mm
EAN: 9788326230455
ISBN: 978-83-2623-045-5
Data: 2019-08-12
60.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Transfer Deutsch to nowy kurs do nauki języka niemieckiego w liceum i technikum. Przeznaczony jest zarówno dla uczniów rozpoczynających, jak i kontynuujących naukę języka niemieckiego jako drugiego języka obcego.

Podręcznik Transfer Deutsch 1 został przygotowany specjalnie z myślą o pierwszym roczniku uczniów kończących ośmioklasową szkołę podstawową. Umożliwia pracę w grupach początkujących oraz kontynuujących naukę języka niemieckiego na bazie 7 i 8 klasy szkoły podstawowej (podstawa programowa III.2.0 i III.2) - także w grupach o zróżnicowanym poziomie.

Pierwszy tom kursu kładzie nacisk na sprawność mówienia i ma na celu wyrównanie już w pierwszym roku szans uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego.

Największe atuty podręcznika:
- wykorzystuje zjawisko transferu językowego i odwołuje się do wiedzy uczniów z języka angielskiego - uczniowie dużo szybciej zapamiętują informacje, które potrafią odnieść do swoich dotychczasowych doświadczeń,
- kładzie nacisk na komunikację i mediację językową - przygotowuje uczniów do komunikacji w różnych sytuacjach życia codziennego,
- wspiera umiejętność samodzielnego uczenia się i wyciągania wniosków przez ucznia - poprzez indukcyjny sposób wprowadzania gramatyki, materiały do samooceny (Das kann ich) i sekcje powtórzeniowe.

- łagodna progresja i dużo ćwiczeń utrwalających.

Transfer Deutsch 1 łagodnie wprowadza w świat języka niemieckiego i gwarantuje spokojną progresję, dostosowaną do 4-letniego cyklu nauczania w liceum i 5-letniego w technikum. Zakres treści jest adekwatny do poznanego słownictwa, aby uczeń miał poczucie, że język niemiecki nie jest trudny. Dzięki użyciu internacjonalizmów, łatwych konstrukcji i uproszczonej progresji gramatycznej podręcznik umożliwia komunikowanie się już na pierwszych lekcjach. Podręcznik zapewnia całą gamę ćwiczeń utrwalających nowe słownictwo i struktury gramatyczne.

Wprowadzanie gramatyki - w sposób wspierający osiągnięcia ucznia.

Gramatyka jest prezentowana w sposób przyjazny dla ucznia:
- progresja gramatyczna uwzględnia nawyki językowe polskiego ucznia, np. wprowadzenie zaimków dzierżawczych przed rodzajnikami,
- uwzględnia interferencję języka ojczystego, np. dodatkowe ćwiczenia utrwalające użycie zaimka dzierżawczego sein/-e i ihr/-e,
- uwzględnia znajomość języka angielskiego jako pierwszego języka obcego i wskazuje podobieństwa i różnice.

Podręcznik zawiera:
- sześć rozdziałów o stałej budowie
- sekcje gramatyczne Grammatik
- sekcje Das kann ich
- sekcje Ich will mehr dla uczniów pracujących szybciej lub kontynuujących naukę
- quiz realioznawczy
- tabele gramatyczne
- słownik niemiecko-polski
- zestaw zwrotów i wyrażeń do każdego rozdziału.

Podręcznik „Transfer Deutsch 1. Liceum i technikum. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik do języka niemieckiego” - oprawa miękka - Wydawca: Szkolne PWN. Cena 60.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]