pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Sukces w nauce czytania - Zwierzaki 2 (+ CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: ANNAŁ
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 210x295 mm
EAN: 9788386971145
ISBN: 978-83-8697-114-5
Data: 2019-01-25
Cena wydawcy: 28.78 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Przekazujemy kolejną część ćwiczeń czytania wspomaganego nagraniem p.t. Sukces w nauce czytania - Zwierzaki 2. Ten zestaw edukacyjny (książka i płyta) jest gotowym materiałem przeznaczonym dla rodziców, nauczycieli i terapeutów dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz edukacji włączającej.
Metoda stanowi cenne wsparcie w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE).
Dla dzieci w wieku przedszkolnym stanowi materiał przygotowujący do nauki czytania lub profilaktyczny, zapobiegający ewentualnym trudnościom w tym zakresie.
Dla uczniów klas 1-3 jest metodą wspierającą naukę czytania, zawiera także bogaty materiał rozwijający myślenie twórcze.
Metoda opracowana została w oparciu o rezultaty własnej, kilkunastoletniej praktyki terapeutycznej oraz wzbogacona o wiedzę i doświadczenia pedagogów i psychologów ze Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Polski. Opiera się na polisensorycznym uczeniu wykorzystującym percepcję słuchową, wzrokową i ruchową.
Nowatorstwo metody polega na wykorzystaniu książki i płyty CD, których zawartości są ściśle powiązane. Płytę można odtwarzać za pomocą komputera, a materiały prezentować na tablicy multimedialnej oraz za pomocą rzutnika.
Nowością jest nagranie na płycie fragmentów/zwrotek wierszy, które są czytane przez lektorkę w wolnym tempie, co umożliwia recytację lub czytanie jednoczesne. Ma to korzystne walory terapeutyczne - wyzwala dziecko od lęku przed głośnym czytaniem. Ćwiczenie to może być wielokrotnie powtarzane stosownie do potrzeb.
Innowacyjne jest również wykorzystanie prezentacji, w której dziecko widzi tekst i jednocześnie słyszy nagranie. Analiza wzrokowa tekstu jest wspierana percepcją słuchową, co przynosi korzystne efekty terapeutyczne. Jest to sprawdzony sposób poprawienia tempa, jakości i techniki recytacji oraz czytania.
Powtarzalność ćwiczeń w treningu, czyli rytm, w jakim pracują dzieci, daje im poczucie bezpieczeństwa, ułatwia koncentrację na zadaniu.

Podręcznik „Sukces w nauce czytania - Zwierzaki 2 (+ CD)” - oprawa miękka - Wydawca: ANNAŁ.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]