pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Spotkajmy się zanim przyjdzie zima (CD mp3)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Storybox
Rok wyd.: 2022
EAN: 9788382522945
Data: 2022-12-02
36.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

W bitwie pod Żyrzynem Polacy zdobywają transport rosyjskich rubli. Żołnierz Jan Młynarski zachowuje jedną złotą monetę, by podzielić ją na połówki - jedną dla siebie, drugą dla ukochanej Oleńki Zaporewicz, z którą rozdzieliła go wojna.

Tak zaczyna się podróż kawałków złota przez czas i przestrzeń. Lwów w XIX wieku, Syberia, Warszawa i Paryż z przełomu wieków. Rozdzielone połówki monety przechodzą przez trzy pokolenia kobiet i mężczyzn z rodów Zaporewiczów i Młynarskich. Schowane po kieszeniach lub dumnie prezentowane w medalionach, wraz z kolejnymi właścicielami są świadkami rewolucji bolszewickiej w Rosji, Wielkiej Wojny, odzyskania niepodległości Polski, narodzin faszyzmu w Niemczech i okupacji hitlerowskiej.

Czy połówki monety się kiedyś spotkają Czy potomkowie Oleńki i Jana odnajdą zagubioną w powstaniu miłość I co ma wspólnego z carskim złotem współczesna już historia Moniki Wilczyńskiej

Podręcznik „Spotkajmy się zanim przyjdzie zima (CD mp3)” - Wydawca: Storybox. Cena 36.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.