pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Przed maturą. Język polski. Repetytorium z zadaniami maturalnymi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Stentor
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 210x295 mm
EAN: 9788363462406
ISBN: 978-83-6346-240-6
Data: 2015-04-01
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego ustnego i pisemnego z języka polskiego w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Zadania sformułowano zgodnie z Informatorem maturalnym CKE. Uczeń ma okazję ćwiczyć umiejętności sprawdzane na maturze, a jednocześnie powtarza materiał rzeczowy w układzie chronologicznym.

Z tej książki dowiesz się szczegółowo: jak będzie wyglądał egzamin maturalny jak się przygotować do poszczególnych jego części.

Z tą książką: powtórzysz materiał do matury przygotujesz się do egzaminu ustnego przećwiczysz wszystkie formy wypowiedzi pisemnej wymagane na maturze.

W tej książce znajdziesz: ponad 30 zadań przygotowujących do egzaminu ustnego, w tym zadania przygotowujące do interpretacji tekstu ikonicznego ponad 40 zadań przygotowujących do egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym testy sprawdzające rozumienie tekstu nieliterackiego na różnych poziomach.

Uwaga! Wszystkim zadaniom towarzyszą ćwiczenia przygotowujące do realizacji polecenia. Dzięki temu przećwiczysz, jak: przygotować wypowiedź ustną o charakterze argumentacyjnym napisać rozprawkę z określonym w temacie problemem oraz bez podanego w temacie problemu napisać interpretację tekstu lirycznego oraz interpretację porównawczą przywołać inne niż podane w temacie teksty kultury dobrać odpowiednie konteksty (historyczne, biograficzne, filozoficzne).

Podręcznik „Przed maturą. Język polski. Repetytorium z zadaniami maturalnymi” - oprawa miękka - Wydawca: Stentor.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]