pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Picasso, krzyżowcy i afrykańscy czarownicy. Podręcznik wiedzy o kulturze

Dane szczegółowe:
Wydawca: eMPi2 Mariana Pietraszewskiego
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 165x230 mm
EAN: 9788362325535
ISBN: 978-83-6232-553-5
Data: 2015-05-12
26.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik wiedzy o kulturze rozpoczyna część teoretyczna, obejmująca m.in. definicję pojęcia kultura, dziedziny i podziały kultur, zjawiska międzykulturowe. Część druga podręcznika dotyczy naszej kultury współczesnej, tej, w której żyjemy i którą powinniśmy próbować zrozumieć. Część trzecia poświęcona jest sztuce XX wieku z naciskiem na sztuki plastyczne i muzykę.

Część I. Co powinno się wiedzieć o kulturze? Wybrane zagadnienia z teorii kultury to spójna i wartka opowieść o tym, czym jest kultura, jak jest zróżnicowana i dlaczego. Czym jest kultura duchowa, społeczna i materialna. Co to są teksty kultury. Jakie są relacje między kulturą, nauką, religią i magią, a także między kulturami narodowymi, regionalnymi i cywilizacjami. To część wyjątkowa i unikalna, która może również służyć pomocą polonistom, chcącym ukazać uczniom źródła ludzkich postaw i poglądów, rozwój społeczeństw różnicujący postrzeganie świata oraz nauczyć, żeinność" nie jest ani lepsza, ani gorsza, jej obecność natomiast wzbogaca myślenie i wiedzę o naturze świata.

Część II. Problemy kulturowe współczesnego świata to część, w której omówione są takie zjawiska, jak: globalizacja, neoliberalizm, anty- i alterglobalizm, kontrkultura, feminizm.

Część III. Kultura artystyczna XX wieku to przegląd najważniejszych twórców i ich dzieł w sztuce XX wieku. Ukazuje przeobrażenia w sztukach plastycznych i muzyce, prowadzące do rozwoju nowych sposobów myślenia, prądów i kierunków. Przedstawia reformę teatru w XX wieku oraz X muzę - film i kinematografię.

W podręczniku:
- stopniowe pogłębianie tematu
- pod rozdziałami pytania sprawdzające i zadania dla uczniów
- notki biograficzne i zdjęcia wybitnych postaci
- fotografie obiektów kultury i architektury
- zdjęcia zjawisk i wydarzeń społecznych

Podręcznik „Picasso, krzyżowcy i afrykańscy czarownicy. Podręcznik wiedzy o kulturze” - oprawa miękka - Wydawca: eMPi2 Mariana Pietraszewskiego. Cena 26.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]