pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo. Szkoła ponadgimnazjalna. Rządzący i rządzeni. Podręcznik. Przedmiot uzupełniający

Dane szczegółowe:
Wydawca: OPERON
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788378790815
ISBN: 978-83-7879-081-5
Data: 2015-07-23
Cena wydawcy: 27.10 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Podręcznik jest propozycją realizacji wątku tematycznego "Rządzący i rządzeni" w ramach wszystkich epok historycznych. Jego tematyka obejmuje zagadnienia dotyczące: pojęcia "obywatelstwo" w ateńskiej polis i w republikańskim Rzymie, recepcji antycznego pojęcia "obywatel" w późniejszych epokach, zakresu władzy cesarza, papieża i króla oraz ich wzajemne relacje w średniowieczu, zakres władzy samorządu miejskiego w średniowiecznym mieście, reliktów świata feudalnego w późniejszych epokach, funkcjonowania staropolskiego parlamentaryzmu, zjawiska oligarchizacji życia politycznego i rozwoju klienteli, rewolucji społeczno-politycznej, ruchu anarchistycznego oraz działalności opozycji w PRL.

Przy tworzeniu publikacji wykorzystano nowatorskie podejście do nauczania przedmiotu historia i społeczeństwo. Dzięki przejrzystej strukturze podręcznika, zawierającego m.in. system nawigacji, wyraźne wyróżnienia definicji, dodatkowe informacje oraz indeksy, przekazywany materiał jest uporządkowany, a przez to łatwiejszy do przyswojenia. Ciekawe teksty źródłowe z poleceniami rozwijają umiejętność krytycznej analizy i selekcjonowania informacji. Pod koniec każdego tematu zamieszczono podsumowanie najważniejszych wiadomości oraz propozycję zadań nawiązujących do danego zagadnienia.

Podręcznik dostosowany do wieloletniego użytku.

Podręcznik „Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo. Szkoła ponadgimnazjalna. Rządzący i rządzeni. Podręcznik. Przedmiot uzupełniający” - oprawa miękka - Wydawca: OPERON.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]