pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo 1. Szkoła ponadgimnazjalna. Podręcznik. Przedmiot uzupełniający

Dane szczegółowe:
Wydawca: OPERON
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788376808949
ISBN: 978-83-7680-894-9
Data: 2013-09-02
23.60  28.50  4.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Zgodnie z założeniami reformy programowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdecydowali się wybrać kształcenie w zakresie rozszerzonym z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, kontynuują kurs historii w obrębie przedmiotu uzupełniającego historia i społeczeństwo. Prezentowana publikacja jest propozycją realizacji obowiązkowego wątku Ojczysty Panteon i ojczyste spory we wszystkich epokach historycznych.

Tematyka podręcznika obejmuje zagadnienia dotyczące wątku Ojczysty Panteon i ojczyste spory : antyczne wzory obywatela i żołnierza oraz ich recepcję w późniejszych epokach, koncepcje polityczne dynastii Piastowskiej, rolę ludzi Kościoła w budowie państwa polskiego, postawy obywateli wobec wyzwań XVI-XVIII w., charakterystykę sporów o przyczyny upadku I Rzeczypospolitej, koncepcje nurtu insurekcyjnego oraz realizmu politycznego, spory o ocenę dziewiętnastowiecznych powstań oraz o kształt Polski po w XX w., a także postawy społeczne wobec władzy totalitarnej.

Podręcznik „Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo 1. Szkoła ponadgimnazjalna. Podręcznik. Przedmiot uzupełniający” - oprawa miękka - Wydawca: OPERON. Cena 23.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]