pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Nowi Tropiciele 3. Edukacja wczesnoszkolna. Podręcznik cz. 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 205x275 mm
EAN: 9788302181283
ISBN: 978-83-0218-128-3
Data: 2019-06-28
16.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Nowi Tropiciele to cykl dla uczniów, którzy lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie.

W podręcznikach do klasy 3 zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej.

Doskonalenie nauki czytania odbywa się podczas pracy z różnorodnymi tekstami literackimi, które zostały tak dobrane, aby prezentowały klasykę literatury dziecięcej oraz zwracały uwagę na utwory współczesnych poetów i pisarzy.

Teksty do czytania podzielone zostały na trzy poziomy.

W każdej części podręcznika znajduje się Leksykon, w którym uczeń sprawdzi znaczenie trudniejszych wyrazów użytych w tekstach.

Ponadto w podręcznikach uwzględniono teksty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej.

W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty zawierające treści ortograficzne (marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, wiersze ortograficzne dotyczące poszczególnych problemów napisane przez Marcina Brykczyńskiego oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku Piszemy poprawnie).

Tropimy gramatykę to rozkładówki z treściami gramatycznymi, na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy.

Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi Treści społeczno-przyrodnicze, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych i prozdrowotnych.

Treści muzyczne stymulują twórczą aktywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają naturalne skłonności najmłodszych, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym.

Specjalnie napisana seria opowiadań Listy od Hani i Henia na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc kilkulatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania.

Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowane są zagadnienia matematyczne. Obrazowo wprowadzono sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, ułatwiające dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu. Zaprezentowano wiele metod obliczeniowych, aby każdy uczeń mógł wybrać najbardziej dla niego zrozumiałą. Takie podejście sprawia, że matematyka jest bliska dzieciom.

Ponadto w każdym podręczniku wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu poprzez umieszczenie specjalnego piktogramu.

Treści nauczania ujęte są w sposób modułowy - w formie kącików tematycznych: Gimnastyka oka i języka, Tropiciele wiedzy Rondelkolandia Warto ich znać! Bawimy się z Noni Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem

Podręcznik „Nowi Tropiciele 3. Edukacja wczesnoszkolna. Podręcznik cz. 1” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 16.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]