pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Mówię po polsku B1. B2 Ćwiczenia dla obcokrajowców. Poziom B1 i B2

Dane szczegółowe:
Wydawca: PROLOG
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
EAN: 9788396155054
ISBN: 978-83-9615-505-4
Data: 2021-12-09
60.17  69.00  8.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

MÓWIĘ PO POLSKU. Ćwiczenia dla obcokrajowców.

Poziom B1 i B2:
- To podręcznik do doskonalenia sprawności mówienia.

- Został przygotowany z myślą o cudzoziemcach, którzy chcą poprawić swoje umiejętności konwersacji.

- Pomaga w przygotowaniu się do egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

- Gotowe jednostki lekcyjne są przeznaczone na poziomy B1 i B2.

- Obejmuje zagadnienia zawarte w Programach nauczania.

- Składa się z 20 rozdziałów (po 10 na każdy poziom).

- Jednostki lekcyjne są zbudowane według podobnego schematu: otwierają je zadania ogniskujące uwagę wokół tematu, kolejne ćwiczenia wymagają coraz większej samodzielności w tworzeniu wypowiedzi, a trzy ostatnie zadania podsumowują rozdział i przygotowują do egzaminu certyfikatowego.

- Bodźcami do wypowiedzi są głównie teksty autentyczne (na przykład o znanych Polakach, popularnych miejscach, kulinariach itp.), infografiki, komiksy oraz zdjęcia i ilustracje.

- Zróżnicowane techniki pracy i typy zadań pozwalają realizować podstawowe działania językowe: produktywne (monologowe) i interakcyjne (dialogowe).

- Na obu poziomach egzaminacyjnych B1, B2 student ma możliwość odsłuchania nagrań z przykładowymi wypowiedziami egzaminacyjnymi.

- Dodatkową pomoc dla nauczyciela stanowią karty komunikacyjne do pobrania i druku.

Podręcznik Mówię po polsku. Ćwiczenia dla obcokrajowców autorstwa Moniki Gworys i Anny Mądreckiej to bardzo wartościowa, długo oczekiwana pozycja, wypełniająca poważną lukę na rynku wydawniczym w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Po raz pierwszy otrzymujemy pełny zestaw materiałów
dydaktycznych umożliwiający uczenie się, nauczanie i ocenianie ustnych działań językowych.

- z recenzji prof. dr hab. Iwony Janowskiej
Opracowanie swoim rozmachem dydaktycznym przypomina w dużym stopniu kompletny podręcznik do nauki polszczyzny. To duży sukces, który pokazuje, że jego Autorkom udało się podejść do rozwijania umiejętności ustnej produkcji językowej w sposób całościowy. Moja końcowa ocena opisywanego materiału jest bardzo wysoka. Emanuje od niego profesjonalizm dydaktyczny i duże doświadczenie lektorskie jego Autorek. Powinien zająć ważne miejsce wśród nowoczesnych opracowań do nauczania polszczyzny jako języka obcego i drugiego.

- z recenzji prof. dr hab. Przemysława E. Gębala

Podręcznik „Mówię po polsku B1. B2 Ćwiczenia dla obcokrajowców. Poziom B1 i B2” - oprawa miękka - Wydawca: PROLOG. Cena 60.17 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]