pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Matematyka wokół nas 7. Podręcznik. Szkoła podstawowa
podręcznik:

Matematyka wokół nas 7. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788302168130
ISBN: 978-83-0216-813-0
Data: 2017-08-10
Cena wydawcy: 33.10 złpozycja niedostępna

Matematyka wokół nas 7. Podręcznik. Szkoła podstawowa - Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz - opis podręcznika:

Autorki podręcznika, Ewa Duvnjak i Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, uczą matematyki ze swojego podręcznika. Obserwują na lekcjach, które treści sprawiają uczniom szczególne trudności, które zadania powinny zostać poprzedzone wspólnie rozwiązanym przykładem. Swoje wieloletnie doświadczenia w codziennej pracy z podręcznikiem do gimnazjum wykorzystały podczas tworzenia podręcznika do szkoły podstawowej. To dlatego treści dotyczące figur płaskich w podręczniku do klasy 7 są podzielone na dwa rozdziały: Własności figur płaskich oraz Pola wielokątów. Taki podział pomoże uczniowi dobrze opanować nowe umiejętności i przygotować się do prac klasowych, a także utrwalić zdobytą wiedzę.

Nowa podstawa programowa z matematyki podkreśla, że ostatnie lata nauki matematyki w szkole podstawowej to czas doskonalenia myślenia abstrakcyjnego i rozważania zagadnień złożonych i nietypowych. W każdym temacie podręcznika Matematyka wokół nas (na końcu zestawu zadań) oprócz zadań przeznaczonych dla wszystkich uczniów są polecenia oznaczone specjalnym piktogramem (trybiki). Są to zadania trudne, kształtujące dojrzałość matematyczną ucznia i ściśle związane z omawianymi treściami.

Nowa podstawa programowa zwraca uwagę na ważną rolę zadań na dowodzenie w wykształceniu matematycznym uczniów już w szkole podstawowej. Zostało to ujęte w punkcie 8.9 Wymagań szczegółowych ("Uczeń przeprowadza proste dowody geometryczne") oraz doprecyzowane w Warunkach i sposobach realizacji ("W prostych dowodach geometrycznych dopuszcza się obliczanie kątów [...], użycie cech przystawania trójkątów do uzasadnienia przystawania [...] oraz wyciągnięcie wniosków z tego przystawania"). Do realizacji powyższych treści bardzo ważne jest to, żeby odpowiednio wcześnie wyposażyć ucznia i nauczyciela w odpowiednie narzędzia. Temat Przystawanie trójkątów oraz zagadnienia dotyczące kątów poprzedzają wobec tego dalsze problemy geometryczne, np. tematy, w których zostają wyprowadzone wzory na pola figur.

Podręcznik zapewnia osiągnięcie celów kształcenia:
w zakresie sprawności rachunkowej dzięki różnorodności zadań, powtórzeniom po działach i spiralnemu układowi treści; w zakresie wykorzystania i tworzenia informacji dzięki dużej liczbie zadań otwartych do samodzielnego rozwiązania, starannemu zapisowi teorii i rozwiązanych przykładów za pomocą symboli matematycznych; w zakresie wykorzystania i interpretowania reprezentacji dzięki modelowym rozwiązaniom przykładów poprzedzających zadania do samodzielnego rozwiązania o rosnącym stopniu trudności, w których należy wykorzystać te same obiekty matematyczne; w zakresie rozumowania i argumentacji dzięki odpowiednio dobranym przykładom, które pozwalają dostrzegać podobieństwa i ułatwiają formułowanie odpowiedzi na pytania dotyczące problemów ogólnych, oraz zadaniom trudniejszym wymagającym tworzenia strategii rozwiązania problemu.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Matematyka wokół nas 7. Podręcznik. Szkoła podstawowa"
Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz - autor m.in.:
Matematyka wokół nas 8. Szkoła - okładka podręcznika
Matematyka wokół nas 8. Szkoła podstawowa. Podręcznik Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz;
Matematyka 8. Szkoła podstawowa. - okładka podręcznika
Matematyka 8. Szkoła podstawowa. Zbiór zadań Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz;
Matematyka 7. Zbiór zadań. Szkoła - okładka podręcznika
Matematyka 7. Zbiór zadań. Szkoła podstawowa Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz;
Matematyka wokół nas. Klasa 2. - okładka podręcznika
Matematyka wokół nas. Klasa 2. Gimnazjum. Podręcznik... Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, Maria Wójcicka;
Matematyka wokół nas. Klasa 1. - okładka podręcznika
Matematyka wokół nas. Klasa 1. Gimnazjum. Zeszyt... Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz;
Matematyka wokół nas. Klasa 2. - okładka podręcznika
Matematyka wokół nas. Klasa 2. Gimnazjum. Podręcznik... Anna Drążek, Barbara Grabowska, Zdzisława Szadkowska;