pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Matematyka. Klasa 5. Szkoła podstawowa. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788302173103
ISBN: 978-83-0217-310-3
Data: 2019-03-04
46.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Treści i zadania zawarte w podręczniku są zgodne z nową podstawą programową.

Struktura podręcznika ułatwia naukę i zachęca do powtórzeń, jest przejrzysta i czytelna. Zagadnienia matematyczne są atrakcyjne dla ucznia, zachęcają do nauki i budzą zainteresowanie przedmiotem.

  • Każdy dział rozpoczyna się od infografiki, czyli połączenia ilustracji z objaśnieniami, wprowadzając ucznia w temat i pokazując zastosowanie matematyki w codziennym życiu.
  • Zadania odwołujące się do praktycznych zagadnień, sytuacji z życia, uwzględniając wiedzę z innych przedmiotów. Poparte licznymi przykładami często rozwiązanymi na kilka sposobów.

Ponad to podręcznik zawiera:

  • ponad 1000 zadań do samodzielnego rozwiązania w tym ponad 100 na medal,
  • dodatkowo na zakończenie powtórzenia  zestaw zadań na medal - Potrafię więcej, umiem lepiej,
  • odpowiedzi do zadań,
  • po każdym temacie krótki czterozadaniowy test  CO UMIEM? - monitoruje realizację wymagań ogólnych podstawy programowej w szkole podstawowej,
  • na końcu każdego działu zestaw zadań - Czy już to umiem? - powtórzenie materiału z przykładowymi rozwiązaniami i wskazówkami do rozwiązania.

Działy w podręczniku:

Działania na liczbach naturalnych i dziesiętnych Ułamki zwykłe. Działania na ułamkach zwykłych Wielokąty Ułamki dziesiętne. Działania na ułamkach dziesiętnych Figury geometryczne. Skala i plan. Bryły

Podręcznik „Matematyka. Klasa 5. Szkoła podstawowa. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 46.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.