pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Matematyka mimochodem. Zabawy, historyjki, komiksy, łamigłówki, szyfry

Dane szczegółowe:
Wydawca: DIDASKO
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788363094997
ISBN: 978-83-6309-499-7
Data: 2016-06-24
Cena wydawcy: 30.00 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Każdy uczeń może polubić matematykę, ale co należy zrobić, by potrafił też zastosować ją w realnych życiowych sytuacjach? Przekonajmy się, że nie jest to trudne, że warto próbować wielu sposobów. Nie ma jednej drogi do matematyki!
W "Matematyce mimochodem" dzieci wraz z bohaterami komiksu tropią matematykę, uczestniczą w ich podróży po świecie, odnajdują listy i poznają zawarte w nich tajemnice, przeżywają wiele przygód. Aby odnaleźć matematykę, nieźle muszą łamać sobie głowy!
W komiksach nie brakuje wątków sensacyjnych. Ściśle tajne zadanie profesora Alojzego to nie tylko wiele szyfrów i zadań do rozwiązania, ale także zabawne przygody w Tokio, labirynty w egipskich piramidach i zaskakujące akcje.

Matematyka jest także w bajkach matematycznych. Śpiąca królewna składa gratulacje za prawidłowo rozwiązane zadania, Baba-Jaga zaprasza na ulubiony smakołyk, dwa Michały, kłótliwy sześciogłowy smok, Chuderlak i olbrzymi z Królestwa Olbrzymów wciągają do liczenia mimochodem nie tylko kilometrów.

W morskiej wyprawie czeka na dzieci mnóstwo matematycznych niespodzianek. I tutaj logicznego myślenia oraz radosnego odkrywania matematyki dzieci uczą się mimochodem.

Mali matematycy, do dzieła!

Podręcznik „Matematyka mimochodem. Zabawy, historyjki, komiksy, łamigłówki, szyfry” - oprawa miękka - Wydawca: DIDASKO.