pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Ku współczesności. Dzieje najnowsze 1918-2006. Historia 1. Szkoła ponadgimnazjalna. Podręcznik. Zakres podstawowy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Stentor
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 200x260 mm
EAN: 9788363462543
ISBN: 978-83-6346-254-3
Data: 2015-09-01
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Ku współczesności - to nowoczesny podręcznik przeznaczony dla uczniów klasy I szkoły ponadgimnazjalnej, przygotowany zgodnie z wymogami reformy edukacyjnej. Wykład zaczyna się - zgodnie z nową podstawą programową - od momentu zakończenia I wojny światowej, w 1918 roku. Autorzy przypominają jednak wydarzenia okresu Wielkiej Wojny, które miały wpływ na kształt świata powojennego. Datą końcową okresu omawianego w książce jest rok 2006.

Wydanie dostosowane do użytku wieloletniego.

Podręcznik jest podzielony na 27 rozdziałów. Wykład wzbogacają m.in. liczne stałe ramki porządkujące i rozszerzające wiadomości, jak "Historii dzień powszedni", "Warto wiedzieć", "Znaki czasu", "Bohater chwili", a także teksty źródłowe wraz z poleceniami. Dodatkowe materiały poświęcone kulturze, nauce i zagadnieniom społecznym przedstawiono w ramach rozkładówek "Taki był świat". Atutem podręcznika jest bogata ikonografia (w tym infografiki, schematy), mapy z obudową statystyczną, karykatury i zdjęcia z epoki. Większość tych elementów zaopatrzona jest w obszerne wyjaśnienia oraz polecenia zachęcające ucznia do samodzielnej pracy i dalszego zgłębiania wiedzy.

Autorzy podręcznika zrezygnowali z klasycznego zeszytu ćwiczeń. Jego funkcję - poza standardowymi zestawami poleceń po każdym rozdziale - pełni 6 kilkustronicowych bloków powtórzeniowych zawartych w podręczniku, pomyślanych jako narzędzie do utrwalenia i sprawdzenia wiedzy przed klasówką z szerszego zakresu materiału. W blokach powtórzeniowych znajdują się kalendaria wydarzeń, wyszczególnienie wymagań oraz ćwiczenia.

Podręcznik „Ku współczesności. Dzieje najnowsze 1918-2006. Historia 1. Szkoła ponadgimnazjalna. Podręcznik. Zakres podstawowy” - oprawa miękka - Wydawca: Stentor.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]