pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Konkursy i olimpiady matematyczne
podręcznik:

Konkursy i olimpiady matematyczne

Dane szczegółowe:
Wydawca: OMEGA
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 142 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788372676610
ISBN: 978-83-7267-661-0
Data: 2016-09-19
Cena wydawcy: 18.99 złpozycja niedostępna

Konkursy i olimpiady matematyczne - opis podręcznika:

Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla uczniów przygotowujących się do startu w konkursach matematycznych, szczególnie w Olimpiadzie Matematycznej. Przedstawiono w niej zadania, z jakimi mierzyli się uczestnicy obozów matematycznych organizowanych przez III LO w Tarnowie. Do wszystkich zadań zostały dołączone szczegółowe rozwiązania.

Kadrę obozów stanowili m. in. studenci, którzy w przeszłości osiągali znaczące sukcesy w Olimpiadzie Matematycznej. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zadania zawarte w publikacji zostały starannie dobrane i pochodzą w dużej mierze z zawodów matematycznych, zarówno zagranicznych, jak i rozgrywanych w Polsce.

Z broszury mogą również skorzystać nauczyciele planujący zorganizowanie podobnych obozów, gdyż można w niej znaleźć informacje dotyczące przebiegu takich wydarzeń. Przedstawione zadania mają zróżnicowany poziom trudności i mogą być pomocne nauczycielom w pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie.

Do każdego zestawu zadań zamieszczono statystyki pokazujące, w jaki sposób uczestnicy obozów poradzili sobie z poszczególnymi zadaniami. Informacje te obrazują poziom trudności zadań i mogą być cenne dla uczniów, którzy chcą porównać swoje umiejętności rozwiązywania zadań "olimpijskich" z rówieśnikami.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Konkursy i olimpiady matematyczne"