pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Kiedyś wrócisz tu..., cz. I: Gdzie nadwiślański brzeg (B2)

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 282 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788324238972
ISBN: 978-83-2423-897-2
Data: 2022-10-13
50.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

MATERIAŁ DŹWIĘKOWY DO POBRANIA [POBIERZ]
Podręczniki UNIVERSITAS są zgodne z zasadami certyfikacji języka polskiego jako obcego
Kiedyś wrócisz tu... (cz. I) jest podręcznikiem do nauki języka polskiego dla średnio zaawansowanych obcokrajowców. Jest to poprawiona i uzupełniona wersja podzielonego na dwie części podręcznika Kiedyś wrócisz tu... (wyd. I, 1997). Zawiera osiem lekcji z zachowaniem poprzedniego układu, czyli każda lekcja składa się z trzech części:
- komunikacyjnej, w której znajdują się fragmenty artykułów prasowych i ćwiczenia komunikacyjne, utrwalające poprawne użycie nowych zwrotów i wyrażeń oraz zachęcające do dyskusji;
- tekstowej, zawierającej tekst, omówienie nowego słownictwa i frazeologii, propozycje ćwiczeń pisemnych i ustnych oraz wiersze;
- gramatycznej, zawierającej wiadomości gramatyczne oraz liczne i różnorodne ćwiczenia
Na końcu zamieszczony jest klucz z poprawnymi odpowiedziami. W porównaniu z poprzednią wersją przekształcona została część komunikacyjna, w której m.in. dodano informacje na temat użycia odpowiednich form gramatycznych w niektórych zwrotach i ćwiczeniach. Dokonano także zmian części fragmentów artykułów prasowych na bardziej aktualne, które poruszają tematy pobudzające do dyskusji. Podręcznikowi towarzyszy płyta CD z wybranymi tekstami i wierszami.

Rozmaitość proponowanych zagadnień w części komunikacyjnej i tekstowej, klarowność komentarza gramatycznego, bogactwo i różnorodność ćwiczeń we wszystkich trzech częściach oraz dołączenie płyty CD sprawia, że część I podręcznika Kiedyś wrócisz tu... stanowi cenną pomoc w nauce języka polskiego jako obcego/drugiego zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Podręcznik „Kiedyś wrócisz tu..., cz. I: Gdzie nadwiślański brzeg (B2)” - oprawa miękka - Wydawca: UNIVERSITAS. Cena 50.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.