pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144 s.
EAN: 9788327718495
ISBN: 978-83-2771-849-5
Data: 2021-09-17
19.15  19.90  0.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis podręcznika:

Podstawa programowa katechezy z 8 VI 2018.

Program ogólnopolski dla klas I-IV szkoły podstawowej Zaproszeni na ucztę z Jezusem.

Program nr AZ-1-01/18
Seria: Wierzę w Boga
Podręcznik do religii dla klasy 2 Szkoły Podstawowej Jezus nasz Zbawiciel Wydawnictwa WAM powstał na podstawie nowego Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach, dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.). Zarówno podręcznik ucznia, zeszyt ćwiczeń oraz poradnik metodyczny w serii Wierzę w Boga oraz pomoce multimedialne do podręcznika są zgodne z Podstawą Programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce (KEP, 8 czerwca 2018 r.)
Podręcznik jest bogato ilustrowany, rysunki i fotografie utrzymane są w przyjemnych i ciekawych dla dziecka barwach, w pozytywnym klimacie emocjonalnym. Materiał ilustracyjny ukazuje sceny biblijne, a także z życia codziennego dziecka i rodziny oraz wprowadza w liturgię Kościoła. Jest więc znakomitym materiałem do katechezy biblijnej, ukazuje jej związek z przeżyciami i doświadczeniami dziecka oraz przygotowuje do udziału w liturgii Kościoła.

Teksty w podręczniku to krótkie cytaty z Biblii i wyjaśnienia tematu. Każdy temat zawiera także modlitwę oraz wyróżniony odpowiednią czcionką tekst najważniejszych treści do przyswojenia i zapamiętania przez ucznia. Na te najistotniejsze wiadomości wskazują PRZEWODNICY. Są to postaci świętych - w klasie drugiej to: św. Teresa.

- Podręcznik zawiera 60 tematów
- Ciekawa szata graficzna oraz różnorodne zadania zachęcają uczniów do aktywnej pracy;
- Interaktywne materiały multimedialne zamieszczone na stronie katechetycznej wydawnictwa WAM, dostępne bezpośrednio do ściągnięcia, stwarzają katechecie możliwość twórczej pracy z treściami katechetycznymi, wykorzystania tablicy multimedialnej oraz prowadzenia katechezy zdalnej.

Podręcznik „Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej” - oprawa miękka - Wydawca: WAM. Cena 19.15 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]