pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Język Polski. ZSZ 2. To się czyta! Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nowa Era
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788326739491
ISBN: 978-83-2673-949-1
Data: 2020-08-19
45.26  45.79  0.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik To się czyta! do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły
I stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia tekstów użytkowych.

Porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne teksty literackie, obudowane prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówienia popularnych filmów i seriali.

Inspiruje do refleksji i dyskusji nad przeczytanymi utworami dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę rozdziału i poprzedzają lektury obowiązkowe, oraz ćwiczeniom Na początek i Po przeczytaniu znajdującym się w każdej lekcji.

Jest dostosowany do możliwości percepcyjnych ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem.

Umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą czytelnych schematów oraz ćwiczeń podsumowujących.

Kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą Kultura języka w zawodzie.

Realizuje nowatorski układ treści tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej ułatwiający zaciekawienie uczniów i zapoznanie ich z kolejnymi epokami.

Został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych Kilka słów o epokach, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne kolejnych okresów w historii literatury i kultury.

Podręcznik „Język Polski. ZSZ 2. To się czyta! Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: Nowa Era. Cena 45.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]