pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Informatyka Klasa 8. Szkoła podstawowa. Teraz bajty. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Migra
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 165x236 mm
EAN: 9788394266493
ISBN: 978-83-9426-649-3
Data: 2019-02-26
Cena wydawcy: 21.53 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Podręcznik Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa VIII bazuje na podręcznikach z serii Z nowym bitem dla gimnazjum. Zgodnie z nową podstawą programową został wzbogacony o tematy dotyczące algorytmiki i programowania oraz nauki rozwiązywania problemów.
Zgodnie z nową podstawą programową, w podręcznikach do klas VII i VIII znalazły się zagadnienia dotyczące algorytmiki i programowania odpowiednio rozdzielone pomiędzy klasy VII i VIII.
W klasie VII uczniowie poznali sposoby przedstawiania algorytmów i techniki algorytmiczne oraz podstawowe instrukcje (przypisania, iteracyjne i warunkowe) wizualnych środowisk programowania (Baltie, Scratch i Logomocja).
Klasę VIII rozpoczynamy od powtórzenia i usystematyzowania zasad programowania w środowiskach Baltie i Scratch i zapisania w nich wybranych algorytmów na liczbach naturalnych. Uczniowie poznają również wybrane algorytmy wyszukiwania i porządkowania.
W klasie VIII wprowadzamy podstawy programowania w dwóch językach programowania wysokiego poziomu C++ i Python. Nauczyciel może wybrać jeden z języków programowania lub omówić obydwa. Niezależnie od wyboru, zawsze zostanie zrealizowana podstawa programowa.
Zaprezentowanie obydwu języków w podobnie skonstruowanych tematach z podobnymi ćwiczeniami ma na celu pokazanie nie tylko podobieństw i różnic w składni C++ i Python, ale także porównanie sposobu zapisywania tych samych algorytmów w obydwu językach.
Jeśli uczniowie poznają podstawy programowania w wybranym języku wysokiego poziomu, będą mogli po ukończeniu szkoły podstawowej świadomie wybrać dalszy kierunek kształcenia (np. informatykę w zakresie rozszerzonym).

Podręcznik „Informatyka Klasa 8. Szkoła podstawowa. Teraz bajty. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: Migra.