pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Historia. SBR 1. Dziś historia. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: SOP Oświatowiec Toruń
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 130 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788374432382
ISBN: 978-83-7443-238-2
Data: 2020-08-28
Cena wydawcy: 32.50 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Podręcznik Dziś historia 1 przeznaczony jest do nauczania historii w klasie pierwszej branżowej szkoły I stopnia. Obejmuje dzieje od starożytności do końca XVIII wieku.
Zawiera 24 tematy, które ujęte są w czterech działach chronologicznych: Z dziedzictwa dawnych epok, Polska w średniowiecznej Europie, Wobec nowożytnych wyzwań oraz Osłabienie i upadek Rzeczypospolitej.
W książce uwzględniono różne źródła wiedzy, m.in. opis wydarzeń i zjawisk, ilustracje, mapki, schematy, wykresy, dane statystyczne. Zamieszczone zostały też krótkie fragmenty tekstów źródłowych, które mają sprzyjać twórczemu poznawaniu historii.
Podręcznik napisany jest bardzo prostym i przyjaznym dla ucznia językiem. Trudniejsze pojęcia pojawiające się w tekście są na bieżąco wyjaśniane w wydzielonych prostokątach. Do utrwalania i porządkowania wiedzy ucznia przydatne będą kilkupunktowe podsumowania po każdej lekcji.
Końcowym elementem podręcznika jest oryginalne, bardzo krótkie ujęcie historii Polski od wieku X do XVIII. Przedstawione ono zostało w ujęciu problemowym, w ośmiu działach tematycznych.
Wydania II

Podręcznik „Historia. SBR 1. Dziś historia. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: SOP Oświatowiec Toruń.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]