pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Historia. Klasa 1. Podręcznik cz. 2. Liceum, technikum. Od średniowiecza do nowożytności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gdańskie Oświatowe, GWO
Rok wyd.: 2003
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 200x260 mm
EAN: 9788388881091
ISBN: 83-8888-109-4
Data: 2008-12-04
pozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Seria "Podróże w czasie" dla liceum i technikum to książki, które łączą funkcje podręcznika, zeszytu ćwiczeń i antologii tekstów źródłowych. Zawierają materiał dla zakresu podstawowego oraz rozszerzonego.
Podręczniki składają się z gotowych jednostek lekcyjnych: wywód historyczny obudowano celnie dobranymi tekstami źródłowymi oraz obfitym wyborem ćwiczeń. Kolejne lekcje umożliwiają uczniom rozwijanie umiejętności historycznego myślenia oraz odnajdowanie własnej drogi w świecie faktów i procesów. Układ materiału, zadania oraz problemy do dyskusji ułatwiają przygotowanie do matury.
Podręczniki "Podróże w czasie" są objęte programem edukacyjnym "Klasówka po gimnazjum".
Jednym ze stałych elementów podręcznika są tematy dyskusyjne, które wyrabiają w uczniach nawyk dociekliwości i krytycyzmu. Zestawienia różnych interpretacji tych samych wydarzeń pokazują im, że historia jest przedmiotem pasjonujących i wciąż aktualnych dyskusji.

Podręcznik „Historia. Klasa 1. Podręcznik cz. 2. Liceum, technikum. Od średniowiecza do nowożytności” - oprawa miękka - Wydawca: Gdańskie Oświatowe, GWO.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]