pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Hier und da 1. Język niemiecki. Podręcznik z ćwiczeniami (+ CD)
podręcznik:

Hier und da 1. Język niemiecki. Podręcznik z ćwiczeniami (+ CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Szkolne PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 205x290 mm
EAN: 9788371958434
ISBN: 83-7195-843-9
Data: 2008-11-23
Cena wydawcy: 70.00 złpozycja niedostępna

Hier und da 1. Język niemiecki. Podręcznik z ćwiczeniami (+ CD) - Sylwia Rapacka, Małgorzata Lewandowska, Joanna Nawrotkiewicz - opis podręcznika:

Podręcznik składa się z sześciu rozdziałów, z których każdy zawiera pięć jednostek tematycznych. Można je realizować w czasie jednej lub dwóch godzin lekcyjnych, w zależności od ilości materiału i tempa nauki. Każdy rozdział rozpoczyna strona zwana stymulusem, której materiał zdjęciowy wprowadza w tematykę najbliższych lekcji. Strona ta oferuje ponadto propozycje dwóch prac projektowych do zrealizowania w czasie przeznaczonym na pracę z danym rozdziałem.
Podręcznik jest przyjazny uczniom i nauczycielowi. Zawiera elementy, które usprawniają organizację procesu lekcyjnego. Piktogramy przy poszczególnych zadaniach wskazują na dominującą sprawność. Symbol graficzny gramatyki odsyła do odpowiedniego zagadnienia na stronach gramatycznych, znajdujących się na końcu każdego rozdziału. Odnośniki do ćwiczeń wskazują, które ćwiczenia z czarno-białej części ćwiczeniowej można wykonać w danym momencie lekcji. Dla ułatwienia zrozumienia poszczególnych zadań polecenia sformułowane są po niemiecku i po polsku.
W części ćwiczeniowej uczeń znajdzie bogatą i różnorodną ofertę ćwiczeń rozwijających sprawności językowe i uwzględniających wszystkie typy uczących się. Ćwiczenia do każdego rozdziału zamyka sekwencja Lerntipp (prezentacja technik uczenia się), Ich habe es im Griff! (pytania, które pomogą uczniowi podsumować zdobyte umiejętności) i Was kann ich? (ankieta do samooceny). Samoocenie służy również test Check dein Wissen (z kluczem), sprawdzający wiedzę i umiejętności uczniów po każdym rozdziale. W podręczniku nie brakuje informacji realioznawczych (m.in. w dodatkowej sekwencji Landeskunde), treści umożliwiających realizację ścieżki edukacyjnej edukacja europejska oraz zadań związanych z Internetem (Etwas für Computerfreaks).
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Hier und da 1. Język niemiecki. Podręcznik z ćwiczeniami (+ CD)"
Sylwia Rapacka, Małgorzata Lewandowska, Joanna Nawrotkiewicz - autor m.in.:
Drzewo Wspomnień (CD mp3) - pudełko audiobooku
Drzewo Wspomnień (CD mp3) Magdalena Lewandowska, Małgorzata Lewandowska;
Nanomateriały inżynierskie, konstrukcyjne - okładka książki
Nanomateriały inżynierskie, konstrukcyjne i funkcjonalne Krzysztof Kurzydłowski, Małgorzata Lewandowska (red.);