pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Geometria i trygonometria. Rozszerzony program matematyki w liceum

Dane szczegółowe:
Wydawca: OMEGA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 162x234 mm
EAN: 9788372677631
ISBN: 978-83-7267-763-1
Data: 2021-08-16
37.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Kolejną książką z cyklu Rozszerzony program matematyki w liceum - Geometria i Trygonometria.

Ze wstępu autora:
Początkowe rozdziały tej książki skupiają się w znacznej części na takiej geometrii, jaka może być zaprezentowana uczniom już na poziomie podstawowym. Jednak moim głównym zamysłem było napisanie książki dla nauczycieli klas poziomu rozszerzonego.

Stąd przedstawiona tu wiedza z geometrii wykracza poza tę, którą powinien zdobyć uczeń na poziomie podstawowym. Nie najważniejsze dla mnie przy tym było pokazanie trudniejszych zadań, jakie mogą pojawić się na maturze rozszerzonej - te można znaleźć w licznych zbiorach zadań maturalnych. Życzyłbym sobie, by uczeń poznawał nie tylko taką matematykę, która jest potrzebna na maturze. Chcę, by uczeń poziomu rozszerzonego uczył się nie pod egzamin (który nie zawsze wymaga od niego tego, co w matematyce jest najważniejsze), ale by poznawał matematykę dla niej samej, dla jej piękna.[...] Jestem przekonany, że książka, mimo dość dużej objętości, nie wyczerpuje tematu.

O geometrii, którą warto pokazać uczniom w liceum, można z pewnością napisać jeszcze kilka równie obszernych książek.

Podręcznik „Geometria i trygonometria. Rozszerzony program matematyki w liceum” - oprawa miękka - Wydawca: OMEGA. Cena 37.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.