pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Geografia na czasie cz. 3. Geografia Polski. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Szkolne PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 175 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788374466462
ISBN: 978-83-7446-646-2
Data: 2008-11-19
Cena wydawcy: 36.00 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Podręcznik dla zakresu rozszerzonego zawiera poszerzone treści oraz dodatkowe tematy w porównaniu z podręcznikiem do zakresu podstawowego. Podręcznik świetnie przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego w zakresie rozszerzonym.
Treść merytoryczna przekazana jest w sposób rzetelny i zarazem prosty, a proporcje między tekstem i materiałem ilustracyjnym wyważone. Nacisk położony został na przedstawienie zjawisk geograficznych w jak najbardziej zrozumiałej i plastycznej formie.
Podręcznik zawieraja dużą liczbę przestrzennych i dokładnie opisanych rysunków. Dzięki temu, uczeń, krok po kroku pozna etapy procesów zachodzących na kuli ziemskiej. Cenną formą pomocy dla ucznia są także teksty prezentujące kolejne czynności w rozwiązywaniu typowych zadań z geografii.
Ważną cechą tej serii podręczników jest ukazanie wzajemnych relacji między środowiskiem przyrodniczym a działalnością człowieka.
Liczne mapy, tabele, schematy oraz fotografie przybliżą zjawiska zachodzące w różnych regionach świata, zainteresują i zachęcą do głębszego poznania geografii nawet tych uczniów, którzy nie wykazują zainteresowania tym przedmiotem.

Podręcznik „Geografia na czasie cz. 3. Geografia Polski. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych” - oprawa miękka - Wydawca: Szkolne PWN.