pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Etyka dla myślących. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788382523621
ISBN: 978-83-8252-362-1
Data: 2022-06-14
35.69  49.99  14.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Nowoczesny podręcznik prof. Magdaleny Środy, znanej filozofki i działaczki publicznej stanowi doskonałą podstawę dla wolnej i odpowiedzialnej dyskusji na tematy fundamentalne dla naszego życia: miłości, wolności, szczęścia, obowiązku. Dostarcza wiedzy z zakresu historii refleksji nad moralnością moralnych ideałów i przekonań etycznych, powiązanych z różnymi systemami religijno-światopoglądowymi.

(...) Prezentuje pojęcia i argumenty nieodzowne każdemu, kto chciałby problemy moralne rozważać na serio. Doskonała pomoc dydaktyczna do lekcji etyki w szkole, lekcji prowadzonych z otwartą głową, czyli w duchu krytycznym, także wobec samego siebie i własnych przekonań! Etyka jest bowiem domeną rozterek i wątpliwości, a książka prof. Środy dobitnie to ukazuje.

Ta książka ma walory nie tylko poznawcze i dydaktyczne, lecz także moralne.

Etyka zaczyna się tam, gdzie kończy się dogmatyzm i niewzruszona pewność swych racji i poglądów!
Prof. dr hab. Jan Hartman, Uniwersytet Jagielloński
Dlaczego Etyka dla myślących Bo tak jak religia wymaga wiary i posłuszeństwa, a szkolna wiedza wymaga kucia, tak etyka wymaga myślenia - tak o swojej książce pisze Autorka i jest to najszczersza prawda. Myślenie nie jest dzisiaj w cenie. O wiele bardziej ceni się deklarację przynależności czy wierność wartościom. Niechętnie dyskutuje się o powodach, dla których składa się określone deklaracje, a jeszcze rzadziej słyszy uzasadnienia uznawanych wartości czy czczonych autorytetów.

Największym atutem Etyki dla myślących jest czerpanie z tradycji zarówno powszechnej, jak i polskiej w sposób tak naturalny, że właściwie nie zdajemy sobie sprawy, że etyczne dziedzictwo polskie stanowi fragment ogólnoludzkiej mądrości. Naprawianie zaniedbań w wychowaniu etycznym jest jednym z najpilniejszych zadań polskiej szkoły i ten podręcznik może w tym skutecznie pomóc.

Dr hab. nauk humanistycznych i teologii Stanisław Obirek

Podręcznik „Etyka dla myślących. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych” - oprawa miękka - Wydawca: Czarna Owca. Cena 35.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]