pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Egzamin gimnazjalny. Część humanistyczna. Arkusze egzaminacyjne z...
podręcznik:

Egzamin gimnazjalny. Część humanistyczna. Arkusze egzaminacyjne z omówieniem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 92 s.
Wymiar: 204x295 mm
EAN: 9788302100307202
ISBN: 978-83-02-10030-7
Data: 2008-11-18
pozycja niedostępna

Egzamin gimnazjalny. Część humanistyczna. Arkusze egzaminacyjne z... - opis wydawcy:

Egzamin gimnazjalny składa się z dwóch części: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Książka ta pozwala poznać swoją wiedzę i umiejętności potrzebne do ukończenia gimnazjum oraz pomaga dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego. Podczas pierwszej części egzaminu w ciągu 120 minut rozwiązuje się zadania badające umiejętności nabyte w trakcie nauki w gimnazjum na lekcjach z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, muzyki oraz na zajęciach związanych ze ścieżkami edukacyjnymi: filozoficzną, regionalną - dziedzictwem kulturowym w regionie, czytelniczą i medialną, europejską, kulturą polską na tle tradycji śródziemnomorskiej.
W książce znajdują się informacje o egzaminie, o standardach wymagań egzaminacyjnych, o strategiach rozwiązywania zadań oraz pięć arkuszy egzaminów gimnazjalnych, podobnych do tego, który jest rozwiązywany podczas rzeczywistego egzaminu. Do wszystkich egzaminów zamieszczone są odpowiedzi do zadań, wskazówki, przykładowe rozwiązania oraz omówione są zasady punktowania. Dzięki tym materiałom po rozwiązaniu wszystkich zadań można samodzielnie dokonać oceny testu.
Przygotowanie do egzaminu dobrze jest zaplanować na pięć tygodni. Raz na tydzień należy rozwiązać test, dokonać samooceny oraz szczegółowej analizy wszystkich zadań. Po rozwiązaniu każdego testu, warto jest sporządzić listę umiejętności, które trzeba jeszcze doskonalić.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Poniedziałek, 18 Marca 2019 roku.