pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Edukacja aktywnego stylu życia: Program nauczania - wychowanie fizyczne...
Księgarnia »
Książki »
podręcznik:

Edukacja aktywnego stylu życia: Program nauczania - wychowanie fizyczne dla IV etapu edukacyjnego. Lliceum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: KOREPETYTOR
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788361117605
ISBN: 978-83-6111-760-5
Data: 2016-06-14
Cena wydawcy: 22.60 złpozycja niedostępna

Edukacja aktywnego stylu życia: Program nauczania - wychowanie fizyczne dla IV etapu edukacyjnego. Lliceum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa - Marzena Kurzak - opis podręcznika:

Program nauczania pt. Edukacja aktywnego stylu życia do przedmiotu wychowanie fizyczne jest dostosowany do podstawy programowej (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 roku w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół) i przeznaczony do realizacji na IV etapie edukacyjnym dla szkół licealnych, techników i zasadniczych szkół zawodowych.

Zaproponowany program jest możliwy do realizacji w szkołach posiadających standardowe warunki do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, czyli w takich, które maja co najmniej jedną salę gimnastyczną, kompleks boisk, siłownię i ewentualnie zastępczą salę gimnastyczną (np. do fitness, do gimnastyki) lub korytarze (miejsca) specjalnie przygotowane do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego oraz miejsca zielone wokół szkoły (park, łąka, skarpa, las).

Program wychowania fizycznego oparty został na pedagogicznej koncepcji wychowania fizycznego, która koresponduje z nowoczesnymi trendami w edukacji, takimi jak: indywidualizacja, prospekcja, autoedukacja, edukacja permanentna, intelektualizacja i humanizacja. Tak rozumiane wychowanie fizyczne zakłada kształtowanie zarówno kompetencji ucznia dotyczących jego umiejętności, sprawności psychomotorycznej czy wiedzy o kulturze fizycznej i edukacji zdrowotnej, jak również znaczącego oddziaływania na jego osobowość, czyli kształtowania postaw uczniów: prosomatycznych, prospołecznych czy prozdrowotnych.

Osoby korzystające z opracowanego dokumentu znajdą w nim wskazówki i informacje dotyczące realizacji poszczególnych działów (dyscyplin sportowych) - przykładowe ćwiczenia, zasady gier czy scenariusze zajęć.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Edukacja aktywnego stylu życia: Program nauczania - wychowanie fizyczne..."