pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Podręczniki »
»
Ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z i i j. Dla uczniów klas 4-6
podręcznik:

Ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z i i j. Dla uczniów klas 4-6

Dane szczegółowe:
Wydawca: Seventh Sea
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 50 s.
Wymiar: 212x290 mm
EAN: 978839146925501
ISBN: 978-83-9146-925-5
Data: 2016-06-30
Cena wydawcy: 17.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Ćwiczenia pozwalają w przyjemny sposób poznać i zapamiętać zasady pisowni, jak również utrwalić prawidłowe wzorce wyrazów z "i" i "j" niedających się wytłumaczyć zasadami ortograficznymi. Poprzez powtarzanie i wielokrotne zapisywanie tych samych słów podczas wykonywania różnych ćwiczeń dziecko zapamiętuje ich prawidłową pisownię.

Zeszyt ten przygotowany jest dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Można też z niego korzystać podczas pracy z uczniami klas gimnazjalnych.

Książka składa się z 18 kart. Każda karta zawiera pięć ćwiczeń - na pięć dni tygodnia. Zadania są tak zaprojektowane, żeby wykonanie jednego nie zajmowało więcej czasu niż 10 - 15 min. Taki rozkład materiału pozwala na utrzymanie systematyczności pracy.

Podczas wykonywania ćwiczeń dziecko pracuje nad poprawieniem funkcjonowania analizatora wzrokowego i słuchowego, ćwiczy spostrzeganie i słuch fonematyczny oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Metoda ta powstała w wyniku wieloletniej pracy Autorki z dziećmi dyslektycznymi w Pracowni Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Zestaw "Zabawa z ortografią" jest wspaniałą pomocą podczas pracy z dziećmi z trudnościami w nauce pisania (dysleksja, dysgrafia, koncentracja uwagi, percepcja wzrokowa). Mogą z niego korzystać zarówno reedukatorzy, jak i rodzice.

Podręcznik „Ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z i i j. Dla uczniów klas 4-6” - oprawa miękka - Wydawca: Seventh Sea.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Katarzyna Duszyńska-Łysak - autor m.in.: