pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Ciekawi świata. Biologia. Szkoła ponadgimnazjalna. Podręcznik. Zakres podstawowy

Dane szczegółowe:
Wydawca: OPERON
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788378790730
ISBN: 978-83-7879-073-0
Data: 2015-07-23
Cena wydawcy: 47.20 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Podręcznik dostosowany do wieloletniego użytku.

Podręcznik w ciekawy sposób przedstawia treści z zakresu biotechnologii i inżynierii genetycznej oraz bioróżnorodności ujętych w nowej podstawie programowej. Publikację podzielono na 30 tematów - lekcji. Każda z nich zawiera bogaty materiał ilustracyjny. Wprowadzenie do każdego rozdziału ma charakter problemowy. Może posłużyć jako inspiracja do zbudowania wokół niego lekcji, wprowadzenie do dyskusji itp. Język wywodu jest zrozumiały i przystępny, a jednocześnie wprowadza ucznia w fachową nomenklaturę biologiczną. Podsumowanie każdego rozdziału ma formę mapy myśli, co ułatwia zapamiętywanie. Poszczególne mapy zawierają odniesienia do innych rozdziałów. Na podstawie map bardzo łatwo organizować na lekcji pracę uczniów w małych grupach. Szczególnie przydatne do powtórek dla uczniów wybierających biologię do matury.

Atutem książki są umieszczone na końcu wybranych lekcji zadania do wykonania metodą projektową. Tematy projektów mogą być potraktowane szerzej i stanowić np. temat pracy konkursowej ucznia lub zajęć pozalekcyjnych koła naukowego. Może to być atrakcyjna forma pracy także dla uczniów, którzy nie są zainteresowani biologią. Projekt umożliwia nauczycielowi indywidualną i wieloaspektową ocenę ucznia.

Podręcznik „Ciekawi świata. Biologia. Szkoła ponadgimnazjalna. Podręcznik. Zakres podstawowy” - oprawa miękka - Wydawca: OPERON.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]