pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

CHEMIA. Repetytorium. Szkoła podstawowa. COMBO

Dane szczegółowe:
Wydawca: Demart
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
EAN: 9788379124336
ISBN: 978-83-7912-433-6
Data: 2021-08-27
17.78  24.90  7.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Repetytorium z chemii zawiera wszystkie tematy omawiane w klasach VII-VIII w szkole podstawowej, uwzględnione w podstawie programowej. Zastępuje podręczniki z dwóch klas. Jeden temat jest przedstawiony na dwóch sąsiadujących ze sobą i jednocześnie widocznych stronach. Takie rozplanowanie treści jest nieprzypadkowe - chodzi o to, by uczeń tę swoistą "ściągawkę" wyjaśniającą i podsumowującą prezentowane zagadnienie krok po kroku, mógł od razu ogarnąć wzrokiem. Łatwo będzie mu odszukać najważniejsze wyróżnione graficznie hasła. W zrozumieniu wielu zagadnień pomogą poglądowe wzory strukturalne, schematy, rysunki i zdjęcia. Są też opisy doświadczeń i przykłady z życia codziennego.

Wiedza teoretyczna, czyli zróżnicowanie pierwiastków, reakcje i procesy chemiczne oraz definicje są punktem wyjścia do wyjaśnienia "krok po kroku" jak należy je stosować w zadaniach na konkretnych przykładach. Przy każdym temacie znajdują się też zadania do samodzielnego wykonania przez ucznia. Są zróżnicowane i oprócz ułożenia wzoru reakcji i wyliczeń liczbowych obejmują też polecenia sprawdzające rozumienie procesów, a odpowiedzi do nich są specjalnie opisane "do góry nogami". Chodzi o to, żeby uczeń najpierw sam spróbował je wykonać i dopiero potem weryfikował swoje rozumowanie.

Na końcu repetytorium jest sprawdzian (wraz z omówieniem i rozwiązaniami) wykonany na podstawie wzorcowych testów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Podpowie kandydatowi do szkoły średniej czy dobrze opanował materiał z przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej. To znakomita pomoc, którą uczniowie mogą wykorzystywać samodzielnie, a także z udziałem dorosłych.

Podręcznik „CHEMIA. Repetytorium. Szkoła podstawowa. COMBO” - oprawa miękka - Wydawca: Demart. Cena 17.78 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]