pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

ABC Maturzysty. Wiedza o społeczeństwie

Dane szczegółowe:
Wydawca: ADAMANTAN
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373503366
ISBN: 978-83-7350-336-6
Data: 2015-07-30
Cena wydawcy: 32.90 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Najobszerniejsze repetytorium dla maturzystów przygotowujących się do egzaminu z wiedzy o społeczeństwie. Napisane swobodnym językiem, klarownym i zrozumiałym dla każdego ucznia. Specjalny układ treści oraz forma graficzna pozwalają na szybkie i skuteczne opanowanie materiału. Najważniejsze zagadnienia zostały opatrzone komentarzami i przykładami.

Repetytorium obejmuje wszystkie zagadnienia wymagane do egzaminu maturalnego: elementy socjologii, kwestie narodu, państwa i ustroju, ideologie polityczne, prawo, organizacje międzynarodowe, problemy współczesnego świata. Uzupełnieniem książki są dodatki, zawierające niezbędną przed egzaminem powtórkę z historii najnowszej, geografii (z naciskiem na sprawy europejskie i konflikty na świecie) a także ekonomii i finansów.

Książkę wzbogaca przegląd biogramów najważniejszych postaci oraz zestawy cytatów, które warto znać na pamięć. Osobny rozdział zawiera praktyczny poradnik, jak zdawać egzamin.

Wydanie zaktualizowane w czerwcu 2015 r.

Podręcznik „ABC Maturzysty. Wiedza o społeczeństwie” - oprawa miękka - Wydawca: ADAMANTAN.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 4 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Cezary; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-12-16
Dzięki książce możemy odnaleźć się w skomplikowanych procedurach funkcjonowania państwa. Opisano najważniejsze instytucje oraz zasady ich działania. Opisano rolę obywatela w społeczeństwie i państwie. Odpowiednia książka dla maturzysty.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Bożena; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-12-09
Przeczytajcie jakie są procedury powoływania Rady Ministrów, jak kompletuje się rząd, czym jest wotum zaufania i o innych ważnych tematach, o których w mediach wspomina się zawsze, ale nigdy nie szczegółowo- zawsze jakoś pobieżnie i jednostronnie.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Celinka; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-11-18
Napisać tak treściwą książkę i tak rozwlekłych pojęć, obejmujących tyle odrębnych dyscyplin, to wielka sztuka i wielka zaleta. Brawa dla autorów za tak skondensowaną, interesująca formę podręcznika.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Karolina; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-10-04
Opisane pojęcia uważane za bliskoznaczne, a mające odmienne znaczenia, jak stereotyp czy dyskryminacja, teraz już nie wypaczysz ich sensu. Podobnie z nietolerancją i nieakceptacją, bo to przecież dwie różne sprawy, a nawet media je mylą.
skomentuj opinię/recenzję [+]