pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

ABC maturzysty. Wiedza o społeczeństwie. Repetytorium. Poziom podstawowy i rozszerzony

Dane szczegółowe:
Wydawca: ADAMANTAN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 382 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373502420
ISBN: 978-83-7350-242-0
Data: 2014-02-17
pozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Obszerne repetytorium dla maturzystów przygotowujących się do egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Napisane swobodnym jezykiem, klarownym i zrozumiałym dla każdego ucznia. Specjalny układ treści oraz forma graficzna pozwalają na szybkie i skuteczne opanowanie materiału. Najważniejsze zagadnienia zostały opatrzone komentarzami i przykładami.

Repetytorum obejmuje wszystkie zagadnienia wymagane do egzaminu maturalnego: elementy socjologii, kwestie narodu, państwa i ustroju, ideologie polityczne, prawo, organizacje międzynarodowe, problemy współczesnego świata.

Uzupełnieniem książki są dodatki, zawierające niezbędną przed egzaminem powtórkę z historii najnowszej, geografii (z naciskiem na sprawy europejskie i konflikty na świecie) a także ekonomii i finansów. Książkę wzbogaca przegląd biogramów najważniejszych postaci oraz zestawy cytatów, które warto znać na pamięć. Osobny rozdział zawiera praktyczny poradnik, jak zdawać egzamin.

Podręcznik „ABC maturzysty. Wiedza o społeczeństwie. Repetytorium. Poziom podstawowy i rozszerzony” - oprawa miękka - Wydawca: ADAMANTAN.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]