pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

ABC Maturzysty. Język polski

Dane szczegółowe:
Wydawca: ADAMANTAN
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373503342
ISBN: 978-83-7350-334-2
Data: 2015-07-30
pozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Repetytorium obejmuje wszystkie zagadnienia wymagane do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym: zasady matury ustnej, porady praktyczne, rozpoznawanie środków językowych, analizowanie tekstów publicystycznych, interpretowanie wierszy, opisywanie i porównywanie postaci, charakterystykę epok literackich, przypomnienie wszystkich najważniejszych lektur, wskazówki, jak pisać wypracowanie.

Szczególny nacisk położono na tematy często stanowiące podstawę pytań egzaminacyjnych. Przedstawiono je w taki sposób, by zaakcentować najważniejsze zagadnienia i uchronić ucznia przed popełnianiem typowych błędów. Włączone do tekstu dziesiątki zadań typu maturalnego pomagają utrwalić wiedzę i przećwiczyć właściwy sposób udzielania odpowiedzi na egzaminie.

Specjalny układ graficzny pozwala zwrócić uwagę na kluczowe kwestie, a także łatwo zapamiętać podstawowe pojęcia, fakty i skojarzenia. Układ treści jest dostosowany zarówno do potrzeb systematycznej nauki, jak i do szybkich powtórek w ostatniej chwili przed egzaminem.

Podręcznik „ABC Maturzysty. Język polski” - oprawa miękka - Wydawca: ADAMANTAN.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 4 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Andrzej; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-12-15
Cały czas zmieniają się warunki jakie spełnić muszą maturzyści, znowu nadeszły kolejne zmiany, dobrze, że wydawcy nadążają i śpieszą z pomocą. Autorzy tłumaczą od czego należy zacząć i na czym skończyć, aby przejść egzamin bez strat w ludziach :)
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Sebastian; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-12-08
Dobroczynnie wpływa na samopoczucie, poprawia oceny, dodaje energii do nauki, bo ogranicza jej czas. Kiedy wiem, że mogę zrobić coś szybciej, bo lepiej mi to wytłumaczono, to biorę w ciemno.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Natasza; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-11-12
Jednoznacznie stwierdzam, że tylko ta i długo, długo nic. Zapewniam o przydatności abc maturzysty, a ja wiem, co piszę. Możecie traktować moją opinię jako wyrocznię, a najlepiej zajrzyjcie sami do księgarni i osobiście przejrzyjcie zawartość tematyczną książki.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Ola; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-10-21
Niebezpiecznie jest przed maturą nie mieć książki, która jest podsumowaniem wszystkich treści z danego przedmiotu, przecież poszczególne książki z różnych lat albo się gubi, albo się sprzedaje. Książka zastępuje kilka innych, węższych tematycznie.
skomentuj opinię/recenzję [+]