pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Zaczarowana miłość. Piosenki Leona Sęka

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: Soliton
Rok wyd.: 2016
Rodzaj nośnika: CD
Ilość nośników: 4
EAN: 5901571095134
Data: 2016-11-23
27.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:

Na krążku znalazło się 18 utworów z piosenkami Leona Sęka w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ciekawe zestawienie wykonawców, piękne brzmienia i interesujące aranżacje z pewnością słuchaczy "zaczarują". Utwory z pogranicza rozrywki, ciepłych, popowych klimatów i piosenki poetyckiej przenoszą do świata pełnego magii, miłości, nadziei, pogodnych dni i sennych marzeń. Płyta porusza wyobraźnię, przywodzi na myśl wspomnienia, zagląda do głębi naszych serc. Wzrusza, ale też przynosi słońce i otuchę.

Tracklista:
1. Zapach róż - Barbara Książkiewicz
2. Ja jestem sobą - Iwona Niedzielska
3. Nasza miłość nie jest snem- Barbara Dunin, Zbigniew Kurtycz
4. Ale swoja - Janusz Szrom
5. Banialuki - Jan Kobuszewski
6. Przez wspomnienia - Krzysztof Cugowski
7. Nad przystanią - Felicjan Andrzejczak
8. Będziemy sobą - Andrzej Krzywy
9. Kobiety życia - Felicjan Andrzejczak
10. Wciąż idziemy - Katarzyna Rodowicz
11. Dojrzałaś - Andrzej Rybiński
12. Życie jest jak bal - Grażyna Świtała
13. Tylko Tobie - Violetta Villas
14. Niespełniona miłość - Tercet Egzotyczny
15. Uśmiechij się mamo - Waldemar Kocoń
16. Sopocie latarnie - Lora Szafran
17. Inflacja trwa - Felicjan Andrzejczak
18. Zaczarowana miłość - Ewelina Babiasz
Leon Sęk - poeta, autor tekstów piosenek i scenariuszy do programów o tematyce dziecięcej, długoletni współpracownik Polskiego Radia i Telewizji. Jest członkiem Związku Aktorów i Kompozytorów Scenicznych Zaiks, Związku Autorów Rozrywkowych ZAKR oraz Stowarzyszenia Aktorów Polskich SAP. Swoją działalność twórczą rozpoczął w kabaretach studenckich i klubach młodzieżowych na terenie miasta Warszawy. Próbował swoich sił również jako wykonawca, uczęszczając do Studium Muzycznego w Warszawie. Chociaż porzucił występy na estradzie, zdobyte doświadczenie pomaga mu w tworzeniu repertuaru dla wielu aktorów i piosenkarzy. Teksty Leona Sęka wykonują tak znakomici aktorzy jak: Piotr Fronczewski, Jak Kobuszewski, Wiktor Zborowski, Jarema Stępkowski, Edmund Fetting, Tadeusz Ross i wielu innych. Wiele piosenek z jego słowami zdobyło popularność na festiwalach w Opolu, Kołobrzegu - w wykonaniu takich artystów jak: Wioletta Villas, Ewa Śnieżynka, Grażyna Świtała, Waldemar Kocoń, Irena Woźniacka oraz zespołów: "Tercet Egzotyczny", "Trubadurzy", "Alibabki", "Andrzej i Eliza". Sporą część w jego dorobku twórczym zajmują utwory dla zespołów dziecięcych takich jak: "Gawęda", "Chochliki", "Słoneczni", "Pędziwiatry", "Józefinki", "Tęcza". Piosenki zdobyły prestiżowe nagrody na festiwalach dziecięcych w Tokio, Sopocie i Koninie.

Wybrane dla naszych słuchaczy piosenki z tekstami Leona Sęka to zaledwie skromna część jego pracy twórczej. Życzymy Państwu wielu wzruszeń i pogodnego odbioru interesujących i wartościowych piosenek.

Muzyka „Zaczarowana miłość. Piosenki Leona Sęka” - oprawa CD - Wytwórnia: Soliton. Cena 27.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.