pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
muzyka:

Kompleta. Modlitwa na zakończenie dnia (CD)

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Rok wyd.: 2012
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788373543744
Data: 2012-08-20
25.65  35.01  9.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis albumu:

Pierwsze, pełne nagranie w języku polskim, liturgicznej modlitwy wieńczącej trud dnia. Kompleta pozwala wyśpiewać z tynieckimi benedyktynami chwałę Bożą, albowiem kto śpiewa podwójnie się modli.

Mówi się, że Kompleta (modlitwa na zakończenie dnia) jest najbardziej benedyktyńskim oficjum z Liturgii godzin. Wynika to zapewne z faktu, że modlitwa ta powstała w środowiskach mniszych, a nazwę jej wprowadził po raz pierwszy św. Benedykt w swej Regule. A przecież także samo uwarunkowanie tej modlitwy wymowną porą schyłku dnia nadaje jej niepowtarzalne rysy: spokój, skupienie, intymność, domowość, rodzinność - oto krąg treści, które wpisują się w tę modlitwę i zarazem z niej wypływają.

Dla tych wszystkich, którym bliska jest tradycja i duchowość św. Benedykta, nie ulega wątpliwości, że wyżej wymieniona charakterystyka modlitwy na zakończenie dnia ujmuje nad wyraz trafnie istotę całego benedyktyńskiego życia. Czyż nie jest ono takim zwyczajnym, bardzo ludzkim byciem sam na sam przed Bogiem, z całą gamą egzystencjalnych, psychicznych i emocjonalnych konsekwencji tej postawy

Muzyka „Kompleta. Modlitwa na zakończenie dnia (CD)” - oprawa twarda - Wytwórnia: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec. Cena 25.65 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]