pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Jestem przestrzeń.

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: AGORA
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: CD
Ilość nośników: 1
EAN: 9788326825392
Data: 2017-07-27
45.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:

"Jestem przestrzeń" to tytuł płyty z poruszającymi tekstami poetki Anny Świrszczyńskiej w wykonaniu wokalistki jazzowej Moniki Borzym.

Na płycie znajdzie się 12 kompozycji do poruszających wierszy Anny Świrszczyńskiej, poetki m.in. okresu Powstania Warszawskiego, uznawanej za ważny głos tamtej epoki. Wybrane na płytę teksty pokazują, jak "przestrzenną" była osobowością - czujną na otaczającą ją rzeczywistość, wrażliwą, empatyczną, a jednocześnie świadomą swojego losu i czasu, w jakim dane było jej żyć. Wyboru wierszy na płytę dokonała uznana reżyserka Agnieszka Glińska. Muzykę skomponował pianista Mariusz Obijalski. Na płycie znajdą się także niespodzianki - w jej nagraniu wzięli udział goście specjalni: John Scofield, jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii jazzu, Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, którego będzie można usłyszeć w przejmującym duecie z Moniką Borzym, i Mitchell Long - "czarodziej gitary" - amerykański muzyk, specjalista od jazzu, bluesa i world music.

Autorzy zdjęć: Maksym Rudnik i Marek Michalski
Lista utworów:
1. Intro
2. Przestrzeń
3. Muszę to zrobić
4. Bardzo smutna rozmowa nocą
5. Jestem napełniona miłością
6. Wszystkie chwyty dozwolone
7. Pękam ze śmiechu
8. Ogniotrwały uśmiech
9. Czternastoletnia sanitariuszka myśli zasypiając
10.Człowiek i stonoga
11.Jak głupi pies
12.Szukając sensu

Muzyka „Jestem przestrzeń.” - oprawa CD - Wytwórnia: AGORA. Cena 45.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.