pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Dwie Gitary. Popularne Rosyjskie i Cygańskie Pieśni i Romanse

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: Agencja Artystyczna MTJ
Rok wyd.: 2015
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 5906409113967
Data: 2015-03-31
26.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:

Genady Iskhakov urodził się w Kazachstanie. Od dziecka fascynowały go muzyka, piosenki i śpiew, lata spędzone na Akademii Muzycznej w Taszkencie zaowocowały stopniem naukowym oraz uprawnieniami pedagogicznymi w zakresie emisji głosu. Jakiś czas później, już jako dorosły człowiek występował w Moskiewskiej Orkiestrze Estradowej Anatona Krolla oraz Filharmonii Wileńskiej. Wtedy też ujawniła się jego ciekawość świata i skłonność do dalekich podróży. Mieszkał i występował w Izraelu, USA i w końcu w Polsce. W Warszawie osiadł w roku 2004, tu nawiązał współpracę z Teatrem Żydowskim im. Estery, Rachel i Idy Kamińskich.

W katalogu firmy MTJ debiutuje dwoma płytami ?Hava Nagila. Najpiękniejsze Żydowskie i Hebrajskie Pieśni? oraz ?Dwie Gitary, Popularne Rosyjskie i Cygańskie Pieśni i Romanse?. Romanse, ballady, pieśni rosyjskie zawsze cieszyły się u nas ogromną popularnością. Nagrywali je najpopularniejsi artyści, odbywały się niezaliczone koncerty i festiwale. Takie kompozycje jak ?Oczi Czornyje? weszły już na stałe do kanonu popkultury w Polsce. Pieśni Cygańskie to oczywiście inny temat, ale niemniej popularny i co ważne, bardzo lubiany. Festiwale twórczości romskiej gromadzą za każdym ogromne audytorium a piosenki są wciąż na nowo odkrywane przez kolejne pokolenia. Ten album to kolejne potwierdzenie wysokiego statusu twórczości artystów rosyjskich i cygańskich w Polsce.

Tracklista: 1.Oczi czornyje 2.Aj da zaznabiła - cygańska pieśń ludowa 3.Nie ujezżaj ty mój gałubczyk 4.Darogaj dlinnaju 5.Asiennaja rasa 6.Hej jamszczik gani-ka k jaru 7.Gari, gari maja zwiezda 8.Gitara semistrunnaja 9.Jechał cygan 10.Klon ty moj apawszy 11.Szto mnie gorie 12.Nocz swietła 13.Dwie gitary 14.Tolka raz bywajet w żyzni wstriecza 15.Nadia - nadieńka 16.Smuglanka - Małdawanka 17.Marusieczka 18.Popuri : 19.Karobuszka - rosyjska ludowa piosenka 20.Katiusza 21.Swadźba 22.Kalinka - rosyjska ludowa piosenka 23.Wiesiołaja melodia

Muzyka „Dwie Gitary. Popularne Rosyjskie i Cygańskie Pieśni i Romanse” - oprawa twarda - Wytwórnia: Agencja Artystyczna MTJ. Cena 26.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.