pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Duch oporu
muzyka:

Duch oporu

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: AGORA
Rok wyd.: 2019
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 5901793634012
Data:2019-09-11
zapowiedź

Duch oporu - opis albumu:

Duet Bisz i Radex znani są głównie ze swoich znakomitych tekstów. Na albumie "Duch oporu" posługują się wielowątkowym komentarzem do stanu świata. Jest to swoisty dialog o współczesności, tego co w niej zachwyca, ale przede wszystkim co uwiera, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą.

Płyta zawiera jedenaście różnorodnych stylistycznie utworów, których tematyka krąży wokół problemów współczesności, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą. Wszystko to w niecodziennej formie, której charakter najlepiej oddają dwa słowa: BISZ/RADEX.

Radek Łukasiewicz - oprócz działalności w duecie z Biszem jest autorem większości tekstów piosenek zespołu Pustki, jego teksty śpiewają także m. in. Artur Rojek, Monika Brodka, Piotr Zioła itp.. Komponuje muzykę teatralną i filmową.

Bisz - Jarosław Jaruszewski znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Miuosh, Vixen, Tau, Vienio, Sarius i wielu innych. W środowisku muzycznym klasyfikowany jest jako raper/poeta.

Tracklista:
1. DUCH OPORU
2. BIAŁE BATUTY
3. ŚWIATŁO WODY
4. OFLAJN
5. KOŚĆ
6. ZYSK ALBO ŚMIERĆ
7. MARGINES
8. ZMIENNE PRĄDY
9. POKAŻ MI JĘZYK
10. LASCAUX
11. KONIEC HISTORII

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o albumie "Duch oporu"