pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Na wzgórzu rozpaczy. Marek Dyjak (CD)

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: AGORA
Rok wyd.: 2000
EAN: 5903111496357
Data: 2021-11-05
39.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:


„Na wzgórzu rozpaczy” - taki tytuł nosi najnowszy singiel Marka Dyjaka, będący jednocześnie zapowiedzią nowej płyty artysty pod tym samym tytułem, która będzie ostatnią w jego karierze.

Słowa „Na wzgórzu rozpaczy” napisał Jan Kondrak, muzykę skomponował Marek Tarnowski. Markowi Dyjakowi towarzyszy zespół w składzie: Marek Tarnowski – programowanie, instrumenty klawiszowe, akordeon; Sławomir „Guadky” Gładyszewski – gitara; Paweł Niewiadomski – puzon; Jerzy Małek – trąbka. Sebastian Frankiewicz, perkusja i Michał Jaros, kontrabas.

Teledysk został wyreżyserowany przez Krzysztofa Garbaczewskiego. „Cieszę się, że mogłem wesprzeć Marka Dyjaka w jego pracy artystycznej. Pandemia i ograniczenie możliwości koncertowania oznaczało dla niego i współpracujących z nim muzyków bardzo trudny czas, zerowe dochody. Dlatego, z prawdziwą przyjemnością wsparliśmy, jako Tenczyńska Okovita projekt jego ostatniej płyty. Od razu uprzedzam komentarze – Marek Dyjak nie pije alkoholu. Ale nie oznacza to, że marka alkoholu nie może wesprzeć jego pracy artystycznej.”
– powiedział Janusz Palikot.

„Janusz pomógł mi zamknąć projekt artystyczny, nad którym pracowałem od jakiegoś czasu. To będzie moja ostatnia płyta w karierze i cieszę się, że była okazja do współpracy z ekipą Tenczyńskiej Okovity. Nadal będę koncertował o miłości, dopóki wystarczy mi tchu, bo przecież tylko o miłość całe życie mi chodzi. Będę brał udział w różnych projektach muzycznych i filmowych. Jako trzeźwy alkoholik wiem, że alkohol może być problemem, ale wszystko zależy od osoby używającej go w swoim życiu. Alkohol jest dla ludzi silnych i mądrych. Moja przygoda z alkoholem jest jednak definitywnie zakończona.”
Marek Dyjak
Premiera płyty ma miejsce 26 października - w dniu urodzin serdecznego przyjaciela Artysty - Janusza Palikota.

Tracklista:
1 Na wzgórzu rozpaczy
2 Nocnoautobusowa
3 Mistrz i Małgorzata 2021
4 List do nieznanego poety
5 Czarodziejska Góra
6 Dwadzieścia do dziesiątej 2021
7 List a właściwie dwa
8 Szofer
9 Kołysanka dla Olgi 2021
10 Dublet

Muzyka „Na wzgórzu rozpaczy. Marek Dyjak (CD)” - Wytwórnia: AGORA. Cena 39.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.