pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Życie wewnętrzne duszą apostolstwa

Autor książki:

o. Jean-Baptiste Chautard

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 140 x 200 mm
EAN: 9788378642190
ISBN: 978-83-7864-219-0
Data: 2022-03-22
32.88  39.90  7.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wyjątkowy podręcznik ascetyki, napisany z myślą o duszach apostolskich, może stać się ważną lekturą dla każdego katolika pragnącego żyć dojrzałym i głębokim życiem duchowym. Autor, XIX-wieczny francuski cysters, pragnie skłonić czytelnika do zasadniczego rachunku sumienia. Jakie jest moje życie z Bogiem Czy moja działalność jest zgodna z wolą Bożą Jak wypełniam praktyki życia wewnętrznego: poranne rozmyślanie, szczegółowy rachunek sumienia, straż serca Oto pytania, które musimy sobie stawiać co dzień, by nie stracić z oczu najważniejszego celu naszej ziemskiej wędrówki. O. Chautard obficie czerpie z bogactwa ascetycznej literatury chrześcijańskiej. Z jego książki przemawiają do nas święci Kościoła, zachęcając do poważnej troski o kształt życia duchowego. Dopiero z wytężonej pracy nad sobą w pełnym oddaniu woli Bożej mogą zrodzić się błogosławione owoce wszelkich dzieł.

Książka, wydana w wielu językach i wciąż wznawiana, zawiera szereg bezcennych wskazówek dla każdego, kto pragnie być skutecznym narzędziem laski Bożej dla świata:

Absolutna ważność życia wewnętrznego dla owocnych działań; Zagrożenia czające się w niepogłębionym duchowo aktywizmie; Specyficzne pokusy szatańskie dla trudzących się działalnością apostolską; Kroki i działania niezbędne dla pogłębienia i wzrostu życia wewnętrznego.

o. Jean-Baptiste Chautard

O. Jean-Baptiste Chautard (1858-1935) przez wiele lat był opatem w cysterskim klasztorze Sept-Fons we Francji. Najbardziej znany ze swoich dzieł poświęconych apostolatowi, w sposób szczególny zwracał uwagę na fakt, że owocność wszelkiej aktywności apostolskiej w Kościele zależy przede wszystkim od głębokiego życia wewnętrznego apostoła.

Książka "Życie wewnętrzne duszą apostolstwa" - o. Jean-Baptiste Chautard - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 32.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]