pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Życie Duchowe 107/2021 (Lato). Nawrócenie

Dane szczegółowe:
Producent: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 202 s.
EAN: 5902490415034
ISBN: 5902490415034
Data: 2021-07-21
13.10  14.00  0.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jezuici i ich współpracownicy właśnie rozpoczęli Rok Ignacjański, który ogłoszono z okazji minięcia pięciuset lat od nawrócenia św. Ignacego z Loyoli czytamy we wstępie do letniego Życia Duchowego, gdyż jubileusz ten stał się inspiracją do podjętej w numerze refleksji nad nawróceniem.
Numer otwierają teksty ukazujące, co o nawróceniu mówi Biblia. Celestyn Cebula OFM, odwołując się do dwóch objawień w Damaszku, pisze o nawróceniu Szawła oraz o nawróceniu z lęku i zamknięcia Ananiasza i młodej wspólnoty Kościoła, do której należał. Maria Miduch w artykule pt. Rozdzierajcie serca wasze, a nie szaty! pokazuje, czym są prawdziwa pokuta i nawrócenie, na podstawie Księgi Joela. Joanna Nowińska SM przedstawia nawrócenie w ujęciu Księgi Jeremiasza, podkreślając pojawiający się w niej motyw zwrócenia się ku Bogu twarzą, by odnowić w sobie Jego obraz i na nowo zacząć słuchać Jego głosu. Jacek Siepsiak SJ na kilku przykładach opisuje zaś, jak w Biblii zmieniało się podejście do nawrócenia.
W kolejnych artykułach nasi Autorzy piszą między innymi: Henryk Pietras SJ o nawróceniu w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, Marek Blaza SJ o prozelityzmie, czyli wypaczonej metodzie nawracania, Ewa Kiedio o nawróceniu synodalnym, by móc przełamać w Kościele klerykalizm i arbitralne narzucanie decyzji, Wacław Oszajca SJ o grzechu niewinności, w który popadamy, zapominając, że w nawróceniu nie jest najważniejsza rytualna czystość, a ks. Artur Stopka o szansach i pułapkach, jakie wiążą się z chęcią nawracania przez media.
W numerze także kilka przykładów różnie przeżywanego nawrócenia. Filmowe przepisy na nawrócenie przedstawia Michał Zalewski SJ, a przykłady z życia wzięte przywołują: Wojciech Żmudziński SJ, opisując, czym stała się życiu św. Ignacego Loyoli armatnia kula, Joanna Petry Mroczkowska, pisząc o św. Teresie z Lisieux i bł. Karolu de Foucauldzie, oraz Grzegorz Kramer SJ, który od lat towarzysząc młodym jako katecheta i duszpasterz, pokazuje, jak rozumieją oni nawrócenie i jak możemy ich w nim wspierać.
Zachęcamy także do lektury redakcyjnej debaty pt. Odwróceni, której uczestnicy Justyna Kaczmarczyk (Interia.pl), Karol Kleczka (ZNAK) i Sławomir Rusin (WAM) zastanawiają się, czym dzisiaj jest, a czym nie jest nawrócenie.
Ponadto w dziale Duchowość Ćwiczeń Jakub Kołacz SJ i Dariusz Wiśniewski SJ podejmują w swoich tekstach wątek nawrócenia u św. Ignacego i w jego Ćwiczeniach duchowych. W numerze jak zawsze zamieszczamy również propozycję medytacji ignacjańskiej i recenzje interesujących nowości książkowych.
Mamy nadzieję, że lektura letniego numeru Życia Duchowego otworzy przestrzeń na radość z nawrócenia, które dalekie jest od dbania jedynie o własną doskonałość

Książka "Życie Duchowe 107/2021 (Lato). Nawrócenie" - Jacek Siepsiak SJ - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 202 stron i została wydana w 2021 r. Cena 13.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]