pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zwierzaczki i szlaczki. Ćwiczenia grafomotoryczne usprawniające rękę piszącą

Autor książki:

Renata A. Hływa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zeszyty Literackie
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 92 s.
Wymiar: 205x290 mm
EAN: 9788371342561
ISBN: 978-83-7134-256-1
Data: 2009-05-15
Cena wydawcy: 13.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Zeszyt opracowano z myślą o dzieciach mających trudności z kształtnym pisaniem. Zawarte tu ćwiczenia - uczące prawidłowego kreślenia i łączenia liter - poprzedzone zostały zadaniami, które pomagają poprawić sprawność ręki i przygotowują do wysiłku związanego z nauką pisania. Najpierw dziecko rysuje zwierzęta po śladzie i je koloruje. Potem kreśli odpowiednie wzory i szlaczki. Wreszcie zapoznaje się z prawidłowym sposobem i kierunkiem kreślenia liter, a także właściwym sposobem ich łączenia.
Prezentowane ćwiczenia służą wyrobieniu prawidłowego napięcia mięśniowego ręki piszącej, doskonalą koncentrację uwagi oraz pamięć wzrokową i ruchową, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową i orientację kierunkową, a przy tym wzbogacają słownictwo dziecka o nazwy zwierząt, sprzyjają także utrwaleniu znajomości kolorów.

Książka "Zwierzaczki i szlaczki. Ćwiczenia grafomotoryczne usprawniające rękę piszącą" - Renata A. Hływa - oprawa miękka - Wydawnictwo Zeszyty Literackie. Książka posiada 92 stron i została wydana w 2011 r.