pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej Tom 3

Autor książki:

Olivier Clement

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 136x208 mm
EAN: 9788375024487
ISBN: 978-83-7502-448-7
Data: 2017-03-22
Cena wydawcy: 32.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

By prawdziwie poznać chrześcijańskie korzenie, z których wyrasta nasza cywilizacja, trzeba powrócić do źródeł. Jedynie poznanie ich może sprawić, że przekroczymy i odrzucimy karykaturalne przedstawienia chrześcijaństwa, których pełna jest dzisiejsza kultura. Owe fałszywe wyobrażenia ukazują bowiem chrześcijaństwo jako religię, która nie przystając do współczesności, próbuje nieustannie odbierać człowiekowi wolność.

Mając to wszystko na względzie, Olivier Clément zaprasza nas do powrotu do pierwocin, odkrywając przed nami najpiękniejsze teksty pierwszych ojców Kościoła. Komentuje je i przedstawia w świetle wiary, której fundamentem jest zmartwychwstanie. I tak przed czytelnikiem rysuje się odmiana duchowości - obrazowo mówiąc - skierowana ku wewnętrznemu Obliczu, które przemawia do każdego człowieka ponad ideologiami czy systemami.


W tomie 3. pomieszczono m.in. teksty i komentarze mówiące o naturze i praktyce kontemplacji i modlitwy, o dylematach miłości, o przejawach chwały Bożej ukrytej w stworzeniach. Całość zamyka Aneks zawierający obszerne omówienia przywoływanych postaci i idei.

Olivier Clément (1921-2009), Francuz, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów prawosławnych. Od 1953 roku wykładał w Instytucie Teologii Prawosławnej św. Sergiusza w Paryżu. Autor kilkudziesięciu książek, z których kilka przetłumaczono na język polski.

Książka "Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej Tom 3" - Olivier Clément - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Księży Marianów. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2017 r.